Każdy z bonusów bukmacherskich (powitalny i dla stałych graczy) oferowany jest w oparciu o swój indywidualny regulamin. Zasady zawarte w regulaminie określają wszystko, co należy zrobić, by bonifikata trafiła na nasze konto. Regulamin bonusu to najważniejszy atrybut promocji – przy ewentualnych nadużyciach lub sporach z bukmacherem odgrywa rozstrzygającą rolę.

Tak jak w państwach funkcjonuje określony system prawny i gradacja aktów, tak i u bukmachera w bonusach najważniejszym dokumentem jest regulamin. Zasady bonusu znajdują się zazwyczaj na tej samej stronie, co oferowana promocja lub są dołączone w formie pliku pdf. (tak jest m.in. w Fortunie).

Przez klientów zakładów bukmacherskich regulamin bonusu jest często pomijany – a to błąd! W ekspozycjach promocji bukmacherzy zawierają tylko najbardziej chwytliwe informacje związane z bonusem, czyli m.in. informują o jego kwocie. Epatują wartością bonusu, a nie jego zasadami. Nie sugerujemy, że buki umyślnie wprowadzają klienta w błąd, ale gracz otrzymując krótki przekaz promocyjny nie ma świadomości m.in. o warunkach obrotu bonusem, czyli co potem, gdy bonus już trafi na moje konto? Tego typu wiedza znajduje się właśnie w regulaminie bukmacherskim.

Poniżej przedstawimy wszystko co powinieneś wiedzieć przed skorzystaniem z bonusu bukmacherskiego, by w zgodzie z regulaminem korzystać z oferty specjalnej bukmachera.

Regulamin bonusów powitalnych

BonusTyp bonusuAktywacja bonusuWarunki obrotuCzas na obrót
fortuna logoZakład bez ryzyka 115 PLN
100% od depozytu 1000 PLN
Do 10 dni od rejestracji konta na zakład bez ryzykaDepozyt x4 na kuponach z minimum 3 spotkaniami po kursie min. 1.9030 dni
lvbet logoBonus bez depozytu 20 PLN
Bonus z mnożnikiem 1500 PLN
Napisz wiadomość na adres [email protected]Depozyt x2 na kuponach z minimum 3 zdarzeniami po kursie min. 2.0030 dni
sts logoFreebet 27 PLN
100% od depozytu 1000 PLN
120 dni na zagranie za freebetBonus x3 na wygranych kuponach z kursem min. 1.91120 dni
totolotek logoFreebet 20 PLN
100% od depozytu 1000 PLN
Dowolny zakład za bonusowe środkiBonus i depozyt x3 na kuponach z minimum 3 zdarzeniami z kursem min. 2.00180 dni
pzbuk logoFreebet 50 PLNZakład za 50 PLN po kursie minimalnym 1.801x zagrać za bonus zakład wielokrotny z kursem min. 2.0060 dni
milenium logo100% od depozytu 760 PLNDo 10 dni pierwsza wpłata po rejestracji kontaDepozyt x3 na kuponach z minimum 3 zdarzeniami po kursie min. 2.0060 dni
etoto logo200% od depozytu 1000 PLNNiewymagana4x bonus i depozyt po kursie 2.2030 dni
totalbet logo100% od depozytu 500 PLNPostaw 2 kupony po kursie min. 2.00 za kwotę wpłatyBonus x6 na kuponach z minimum 3 spotkaniami po kursie min. 2.0060 dni
forbet logo100% od depozytu 1200 PLNZagraj za depozyt z kursem min. 2.00Bonus x3 na kuponach z minimum 3 zdarzeniami po kursie min. 1.3030 dni

Warunki obrotu bonusem

Po tym jak bonus zostanie przyznany na konto i aktywowany pojawia się kłopotliwy termin, czyli tzw. warunki obrotu. Dla niektórych może to być zaskoczenie, ponieważ sądzili, że bonusowe pieniądze należą do nich, a to wiąże się z tym, że można nimi dowolnie zarządzać. Nic bardziej mylnego – jeśli bonus podlega warunkom obrotu, to do momentu ich realizacji pieniądze muszą pozostać na koncie bukmachera.

Warunki obrotu bonusem są zabezpieczeniem interesów bukmachera, który dając bonus jednocześnie obliguje gracza do pozostania u niego i stawiania kolejnych zakładów w celu uwolnienia bonusowych środków.

Co to jest obrót bonusem?

Obrót bonusem to zagranie za określoną w regulaminie kwotę lub ilość zakładów. Obrót definiowany jest jako suma postawionych stawek na kwalifikujące do obrotu zakłady. Z reguły bukmacherzy wymagają obrotu x2 lub x3 przyznanym bonusem. To oznacza, że łącznie należy postawić dwukrotność lub trzykrotność przyznanego bonusu.

Jeśli otrzymałeś 200 PLN bonusu, a zgodnie z regulaminem jego kwota podlega trzykrotnemu obrotowi, to łączna suma stawek spełniająca warunki obrotu musi wynieść 600 PLN. Wynika to z działania: 200 PLN (bonus) *3 (obrót) = 600 PLN. I tak analogicznie do pozostałych wartości bonusu i obrotu.
Pamiętaj – zdarza się, że obrotowi podlega bonus i kwota wpłaty.

Przykład obrotu bonusem

STS poza bonusem freebet oferuje również 100% bonus od depozytu do 1200 PLN, który podlega warunkom obrotu. Bukmacher podwoi kwotę pierwszej wpłaty do maksymalnie 1200 PLN.

STS bonus 1000 PLN

STS bonus 1000 PLN

Oto warunki bonusu STS:

Wymagany obrót: 3-krotność przyznanego bonusu
Minimalny kurs: 1.91
Jakie zakłady kwalifikują się do obrotu: tylko wygrane
Jaki rodzaj zakładów zalicza się do obrotu: przedmeczowe, live, SOLO i AKO
Obostrzenia co do zakładów: obrót nie może być dokonany w zakładach specjalnych
Czas na dokonanie obrotu: 120 dni

Przykład: Gracz po rejestracji konta w STS wpłaca 1200 PLN, a więc otrzymuje maksymalny bonus 100% – 1200 PLN. Oznacza to, że aby spełnić warunek obrotu musi postawić zakłady sportowe za kwotę nie mniejszą niż 3600 PLN. Wynika to z prostego działania:

1200 PLN (bonus) * 3 (wymagany obrót) = 3600 PLN (kwota, jaką należy postawić)

Oczywiście należy pamiętać, że do kwoty zaliczanej do obrotu będą kwalifikować się zakłady postawione zgodnie z powyższymi wytycznymi.

Więcej o obrocie bonusem STS piszemy w osobnym artykule.

Na co zwracać uwagę obracając bonus?

Realizując obrót najważniejsze to stawiać zakłady, które spełniają warunki obrotu. W tym kontekście należy wiedzieć: jaki jest wymagany kurs minimalny, jakie rodzaje zakładów kwalifikują się do obrotu oraz które zakłady są wykluczone z obrotu. Zazwyczaj obrót nie może być dokonywany w zakładach specjalnych i przy użyciu dodatkowych funkcji takiej jak Cash-out.

Wiedząc już, jakie zakłady można typować, które spełnią warunek obrotu należy mieć z tyłu głowy termin przysługujący na obrót. Gracz, który nie zdąży spełnić warunków obrotu w określonym czasie – utraci bonus i wygrane pochodzące przy jego użyciu. Podobna sytuacja będzie mieć miejsce, jeśli gracz zleci wypłatę przed dokonaniem pełnego obrotu.

Nadużycia promocji

Bukmacherzy dbając o swój interes czynią sobie kilka ważnych zastrzeżeń w regulaminie każdego bonusu. Najważniejsze to:

Zastrzegają sobie prawo do wykluczenia jakiegokolwiek gracza i/lub zapisu dotyczącego promocji i/lub zmiany promocji (w tym także jej odwołania), jeżeli stwierdzą, że doszło do nadużycia.

Jak bukmacherzy interpretują nadużycia w promocjach?

Nadużyciem może być:

  • Logowanie się na więcej niż jedno konto z tego samego komputera lub gospodarstwa domowego – wówczas bukmacher może przypuszczać, że jedna osoba gra na wielu kontach, co nie jest dozwolone
  • Podanie nieprawdziwych danych osobowych podczas rejestracji konta
  • Korzystanie z bonusów, jeżeli jest się pracownikiem któregoś z bukmacherów, agentem, sprzedawcą lub ma się jakiekolwiek powiązania z konkretną firmą bukmacherską

Co więcej, bukmacherzy dają sobie prawo zmiany regulaminu bonusu w dowolnym momencie trwania promocji, z dowolnej przyczyny. To zapis budzący niepokój, ale takie punkty można znaleźć u każdego legalnego bukmachera w Polsce. Dopóki nie jest wprowadzany w życie dopóty jest nieszkodliwy…

Kod promocyjny – o czym pamiętać?

Modne na rynku bukmacherskim stały się kody promocyjne, popularne w wielu sklepach, które aktywują lepsze bonusy. W zakładach bukmacherskich kod promocyjny oferowany jest tylko dla nowych graczy, którzy decydują się na rejestracje konta. Posiadając specjalny kod klient może liczyć na atrakcyjniejszą niż w standardzie promocje.

Co najistotniejsze – kod promocyjny należy wpisać/podać podczas rejestracji tj. wypełniając formularz rejestracyjny u bukmachera. Zazwyczaj miejsce na kod określone jest jako “kod promocyjny” lub “kod bonusowy”. Jeśli przez przypadek przegapisz moment wprowadzenia kodu, a rejestracja zostanie ukończona – nie ma możliwości użycia posiadanego kodu promocyjnego. Zatem pamiętaj, kod promocyjny aktywuj rejestrując konto u bukmachera.

Kod promocji LVbet

Kod promocji LVbet

Korzystając z oferty kodu promocyjnego trzeba pamiętać o tym, aby wpisać aktualny kod i nie popełnić żadnej literówki. Błędny kod skutkuje brakiem przypisanego do niego bonusu. Co ważne, u bukmacherów przy wprowadzaniu kodu promocyjnego nie jest brana pod uwagę wielkość litera.

Aktywacja bonusu

Pod pojęciem aktywacja bonusu kryje się czynność, jaką należy wykonać, by można było obstawiać za bonusowe środki. Inaczej mówiąc aktywacja bonusu to postawienie wymaganego zakładu lub wymaganej ilości zakładów, by w dalszej części gry można było typować za bonus.

Aktywacja bonusu, to nie warunki obrotu bonusem. Dla przykładu kod promocyjny STS daje freebet 29 PLN. Po tym jak zostanie przyznany na konto należy zagrać za jego kwotę w ciągu 120 dni, by bonus został aktywowany. Następnie kwota bonusu podlega obrotowi x3 – to są warunki obrotu. Wcześniejszy zakład był aktywacją promocji. Bonus przed jego wykorzystaniem należy aktywować m.in. w Totolotek.

Aktywując bonus należy zwrócić uwagę na:

  • czas – w jakim okresie trzeba postawić wymagany zakład
  • warunki zakładu – rodzaj zakładów (przedmeczowy, live), typ kuponu, minimalny kurs
  • specjalne uwarunkowania – oferty, gdzie bonus nie może być aktywowany

Wpłata na konto

Bonusy powitalne od depozytu i bonusy reload przyznawane są od wysokości wpłaty na konto. Zazwyczaj jest to 100%, ale bywa również 200% oraz 50%. W zależności od wpłaconej kwoty bukmacher przyzna bonusowe środki.

W tego typu promocjach regulamin określa minimalną wpłatę, jaką należy zrobić, by otrzymać bonus oraz maksymalny depozyt, od którego zostanie naliczony bonus. Wpłacając mniej niż obliguje regulamin – bonus nie zostanie przyznany na konto gracza.

bardzo słabosłabośredniodobrzerewelacja (5 głosy, średnia: 4,20 z 5)
Loading...

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany