Bonus powitalny do 110 zł

Odbierz bonus

Legalni bukmacherzy w Polsce

Legalni bukmacherzy, którzy zostali dopuszczeni na rynek za zgodą Ministerstwa Finansów, są jedynymi stronami z zakładami, u których można się bawić w granicach Polski. Dowiedz się wszystkiego, czego powinieneś wiedzieć o tym, jak działają bukmacherzy w Polsce i upewnij się, że korzystasz z usług nie tylko legalnego, ale także i najlepszego operatora zakładów w Polsce. W niniejszym przewodniku poruszone zostaną wszystkie najistotniejsze kwestie, żeby miał możliwość wyciągnięcia własnych wniosków dotyczących tego, co będzie dla niego najlepsze.

Pełna lista legalnych bukmacherów w Polsce

Bukmacher Zalety Bonus Link
#1
 • Szybkie wypłaty w 15 minut

 • Cash out w zakładach przedmeczowych

Promocja Powitalna to nawet 1660 zł bonusu!

#2
 • Freebet 20 PLN w mobilnej aplikacji

 • 30 dni gry bez podatku

Pakiet powitalny Premium do 2500 zł + 20 zł w aplikacji

#3
 • Wypłaty w kilka minut

 • Narzędzie Custom Bet

Bonus powitalny do 110 zł

#4
 • 30 sportów w przedmeczowych i "żywo"

 • Maks wygrana: 601 tysięcy złotych

Zwrot za pierwszy zakład do 600 zł

#5
 • Codzienne zakłady na e-sport

 • Ekspresowa wypłata na konto bankowe

Pakiet powitalny 3333 zł + 20zł bez depozytu

#6
 • Rozbudowana oferta Cashback

 • Fuksiarz kod promocyjny

Zakład bez ryzyka do 500 zł

#7
 • Bogata oferta zakładów

 • Bardzo dużo promocji

Bonus 200% do 200 zł na pierwszy depozyt

#8
 • 28 dyscyplin sportowych

 • Niska min stawka zakładu (2 zł)

Zwrot CASHBACK 1000 zł + darmowy zakład FREEBET 50 zł

#9
 • Duży wybór esports w ofercie

 • Dostępna opcja cash-out

FREEBET POWITALNY DO 200 zł

toggle

W tym artykule

Ostatnia aktualizacja:

Krystyn Kalinowski

Co warto wiedzieć o legalnych stronach bukmacherskich

Legalny bukmacher działający w Polsce musi otrzymać licencję Ministerstwa Finansów. Zgodnie ze zmianami prawnymi, jakie zaszły za sprawą Ustawy Hazardowej, aktualnie nie ma innej możliwości na serwowanie w pełni zgodnych z prawem usług bukmacherskich. Dlatego wybierając zakłady sportowe online, należy zawsze upewnić się, że korzysta się właśnie z takich usług, a nie zagranicznych bukmacherów, którzy nie mają licencji w Polsce. Warto zaznaczyć, że nie chodzi tutaj bezwzględnie o kwestie bezpieczeństwa, ale także o inne czynniki. Dlatego niekiedy zakłady sportowe o bardzo długim stażu na rynku, ale nie mające licencji MF, mogą zostać uznane za nielegalne – pomimo tego, ze za granicami działają bez zarzutu.

Legalność bukmachera to kwestia jurysdykcji. Dlatego nielegalny bukmacher Polska niekoniecznie musi mieć ten sam status za granicą.

 • Zakłady bukmacherskie online legalne w Polsce, niekoniecznie muszą być tak samo traktowane za granicą.
 • Za uprawienia do legalnego działania w Polsce odpowiada wyłącznie Ministerstwo Finansów.
 • Każdy może sobie sam sprawdzić, czy wybrane zakłady sportowe są legalne.
 • Za korzystanie z usług zakładów sportowych uznanych za nielegalne, grozi kara finansowa.

Legalność zakładów sportowych niekoniecznie pokrywa się z ich bezpieczeństwem. Najczęściej chodzi o sprawy podatkowe i jeśli wybrany operator nie ma licencji MF, to po prostu nie powinno się korzystać z niego w granicach Polski.

Która licencja jest legalna w Polsce?

W Polsce obowiązuje wyłącznie jedna uznawana licencja hazardowa. Legalne zakłady bukmacherskie online muszą wystarać się o dokument uprawniający od Ministerstwa Finansów. Tylko wtedy mogą zgodnie z prawem prowadzić działalność. Użytkownicy wiedzą, że wszystkie niezbędne podatki są odprowadzane, a ich gra jest legalna.

Oczywiście to nie oznacza, że inne licencje nie są wiarygodne. Polska w ten sposób zabezpiecza jedynie swoje prawo hazardowe, a inne międzynarodowe licencje hazardowe mogą być zapewnieniem o spełnieniu ogólnych wysokich standardów gry w zakłady buchmacherskie online.

Alternatywne zaufane licencje bukmacherskie

Inne popularne licencje hazardowe i bukmacherskie, które przez lata zyskały sporą popularność na świecie, również są zapewnieniem bezpiecznej rozgrywki. Jednak one skupiają się przede wszystkim na bezpieczeństwie i rzetelności rozgrywki. Dlatego, jeżeli bukmacherskie zakłady sportowe mają taki dokument, to można być pewnym, że jest to rzetelna firma. Jednak nie odpowiadają one za kwestie podatkowe i w Polsce zawsze nadrzędna będzie licencja ministerialna.

MGA

Niezwykle popularna licencja hazardowa wydawana przez organizację Malta Gaming Authority. Najczęściej określa rzetelność gier dla iGamingu, ale zaklady sportowe w Europie również sięgają po ten dokument – zwłaszcza jeśli działają również na innych rynkach.

Curacao

Podobnie jak w przypadku MGA, Curacao udostępnia szanowaną na całym świecie licencję, która zapewnia, że wybrana firma jest rzetelna, a jej portal spełnia wszelkie standardy dotyczące typowania oraz bezpieczeństwa użytkowników i ich danych. Dlatego, jeżeli polskie zakłady bukmacherskie mają także licencję Curacao, to można zaliczyć to wyłącznie na plus.

10 najlepszych legalnych bukmacherów

Sprawdziliśmy wszystkie działające w Polsce zaklady bukmacherskie online i wybraliśmy te, które zapewniają najlepsze możliwości swoim użytkownikom. Dzięki temu nie musisz poświęcać ogromnej ilości czasu, żeby sprawdzić, co znajduje się w ofercie każdego bukmachera, ograniczając to do sprawdzenia tych, którzy zwrócą twoją uwagę. Korzystając z poniższego, regularnie aktualizowanego zestawienia zawsze jesteś świadomy, którzy operatorzy są godni uwagi i dbają o swoją pozycję na rynku, zapewniając możliwie najprzystępniejsze warunki.

Bukmacher #1 – STS

Najdłużej działający polski bukmacher, który od dekad udowadnia, że jego oferta jest najlepsza na rynku i nieustannie działa w kierunku, żeby nic w tej kwestii się nie zmieniło. Dlatego STS zawsze dostarcza najwyższej jakości promocji, dopracowaną aplikację mobilną i umożliwia realizowanie szybkich oraz wygodnych płatności. Jeżeli chodzi o ofertę bukmacherską, to wystarczy powiedzieć, że niczego tutaj z pewnością nikomu nie braknie.

STS glowna strona

Bukmacher #2 – Betcris

Betcris niedawno trafił na naszą listę bukmacherów, bo jest stosunkowo krótko działającym bukmacherem w Polsce. To jedynie dowodzi, że zapewnia absolutnie najwyższą jakość usług, co obejmuje wszystkie najistotniejsze dyscypliny, promocje, sekcję płatności i oczywiście marżę, dzięki którym kursy stoją na odpowiednio wysokim poziomie.

Betcris glowna strona

Bukmacher #3 – LVBET

Bukmacher polski, który bardzo szybko zyskał sobie sympatie fanów sportu w kraju nad Wisłą. Jest sponsorem kilku zespołów piłkarskich i aktywnie działa na scenie sportowej, sponsorując różne wydarzenia. LVBet zapewnia swoim użytkownikom wysoki bonus powitalny, kompleksową usługę zakładów sportowych oraz wiele interesujących rozwiązań jak portal LV Typer, oraz funkcja Bet Builder.

LVBET glowna strona

Bukmacher #4 – TotalBet

Buchmacher należący do spółki skarbu państwa jest zapewnieniem legalnej i rzetelnej rozgrywki. Dzięki nieustannym usprawnieniom i dążeniu do zapewnienia coraz lepszych możliwości typowania wyników Totalbet regularnie pnie się w hierarchii i dzisiaj śmiało można przyznać, że to zakłady bukmacherskie w Polsce, oferujące jedną z najlepszych ofert na rynku. Dostarcza różnorodne bonusy i promocje, najprzystępniejsze opcje płatności, a oferta zakładów nie pozostawia miejsca do życzenia.

TotalBet glowna strona

Bukmacher #5 – NobleBet

Noblebet dzięki silnemu naciskowi na jakość usług, bardzo szybko dołączył do czołówki najlepszych operatorów zakładów sportowych w kraju. To bardzo wygodna i przyjemna w obsłudze strona internetowa oraz aplikacja mobilna zapewniająca błyskawiczne wpłaty i szybkie wypłaty pieniędzy. Jeżeli chodzi o kwestie związane z typowaniem, to postarano się o pełną ofertę zakładów i usprawniono ją odpowiednimi bonusami, czy funkcjami takimi jak Bet Builder oraz Cash-out. To wszystko sprawia, że zawsze warto sprawdzić, co oferuje ten bukmacher online.

Noblebet glowna strona

Bukmacher #6 – Fuksiarz

Kolejny przedstawiciel grupy młodzi polscy bukmacherzy. Fuksiarz jednak bardzo dobrze odrobił pracę domową i już na starcie spełnił wszelkie standardy, jeżeli chodzi o różnorodność zakładów, bonusy i promocje, oraz metody płatności, które zapewniają bardzo dobre warunki wpłaty i wypłaty. Oprócz tego postarano się o wygodny portal internetowy, program VIP oraz aplikację mobilną.

Fuksiarz glowna strona

Bukmacher #7 – eToto

Etoto działa na polskim rynku już dobre kilka lat i w tym czasie regularnie odnosi sukcesy. Jest znany z bardzo dobrych warunków typowania, dzięki czemu otrzymał laur za najlepsze kursy piłkarskie oraz tenisowe. Oczywiście można tutaj liczyć także na popularne szybkie metody płatności oraz stale dostępne promocje. W ostatnim czasie polski bukmacher online wydał nową, usprawnioną aplikację mobilną, która znacząco wyróżnia się na tle konkurencji.

ETOTO glowna strona

Bukmacher #8 – Fortuna

Fortuna stawia przede wszystkim na jakość ale i wszechstronność. Ten bukmacher legalny udostępnia swoim użytkownikom praktycznie wszystko, co tylko się da. Pełna oferta zakładów, najpopularniejsze i szybkie metody płatności, regularnie pojawiające się promocje, wersja mobilna oraz aplikacja, dział statystyk i wiele więcej. To wszystko sprawia, że Fortuna jest doskonałym wyborem do typowania wyników w najpopularniejszych dyscyplinach sportowych.

Fortuna glowna strona

Bukmacher #9 – eWinner

Wielokrotnie nagradzany polski bukmacher, który cieszy się pozytywnymi opiniami ze względu na wszystkie najistotniejsze czynniki. Bukmaher przykłada sporo uwagi do swojej oferty zakładów, która zawsze jest różnorodna i odpowiednio rozbudowana. Dostępna jest wygodna aplikacja mobilna, a oferty specjalne jak bonus na start, dalsze promocje i loża VIP zawsze zapewniają, możliwość lepiej rozbudowanego typowania wyników.

eWinner glowna strona

Bukmacher #10 – PZBuk

Zakłady bukmacherskie Polska PZBuk, już od jakiegoś czasu znajdują się w czołówce najchętniej wybieranych operatorów. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki bardzo atrakcyjnej ofercie na start oraz możliwościom obstawiania zakładów standardowych i na żywo. Ciekawym rozwiązaniem jest Wirtualne TV, co jest czymś w rodzaju symulacji komputerowej najbliższych kolejek rozgrywek piłkarskich.

PZBuk glowna strona

Zakłady u legalnych i nielegalnych bukmacherów: główne zalety i wady

Dlatego bukmacherzy online i gra u legalnych operatorów to głównie kwestia etyki. Oczywiście, jeżeli ktoś przebywa za granicą, to obowiązują go prawa innej jurysdykcji, więc zawsze warto sprawdzić, czy są to legalne zakłady bukmacherskie.

Bez względu na to, jakiego ktoś wyboru dokona, zawsze warto sprawdzić, jakie są zalety i wady typowanie na nielegalne lub legalne buki w Polsce.

Legalni operatorzy zakładów

Legalni polscy bukmacherzy zapewniają przede wszystkim typowanie zgodne z prawem, a więc nienarażone na żadne konsekwencje. Operatorzy działający na licencji Ministerstwa Finansów i mogą udostępniać zakłady, które są automatycznie opłacane pod względem podatków. Użytkownik nie musi przejmować się tymi kwestiami, bo podatek jest wliczony w każdy kupon oraz wygraną i zajmuje się tym bukmacher. Dzięki temu legalni bukmacherzy online zapewniają spokój w tej kwestii i każdy wie, że wszystko zostało odpowiednio uregulowane.

Oczywiście wliczenie podatku w koszt kuponu oraz automatyczne opłacenie podatku od wygranej wiąże się z obniżeniem potencjału do wygrywania. Operator może zawierać podatek w cenie kuponu lub w obniżonym kursie. Dlatego, jeżeli ktoś rozpatruje zaklady bukmaherskie pod kątem maksymalnych osiągów, to niestety legalni bukmacherzy Polska pod tym względem będą na końcu.

Nielegalni operatorzy zakładów

Nielegalni bukmacherzy Polska to zjawisko powszechnie występujące. Warto tutaj od razu zaznaczyć, że tacy operatorzy nie działają zgodnie z polskim prawem, a ich użytkowanie na terenie Polski grozi konsekwencjami prawnymi.

Głównymi zaletami, jakimi cechują się ci operatorzy zakładów, są bardzo przystępne warunki pod względem kursów, promocji itd., ponieważ nie muszą opłacać podatku od zakładów i wygranych. Dlatego analizując ich możliwości i porównując je z lista legalnych bukmacherów, bardzo szybko można dojść do wniosku, że ci, którzy nie działają na licencji MF, zapewniają lepsze warunki. Jednak pod żadnym pozorem nie zachęcamy do ich użytkowania, ponieważ można narazić się na poważne konsekwencje. Warto tutaj zaznaczyć, że jeżeli ktoś jest za granicą i chce skorzystać z usług takich operatorów, to warto upewnić się, czy ma licencję MGA lub Curacao, co zapewni, że wszystko zostało odpowiednio zrealizowane.

Typowanie na żywo u legalnych bukmacherów

Aktualnie praktycznie wszyscy legalni bukmacherzy 2023 mają w swojej ofercie możliwość typowania wyników na żywo. Jak to wszystko działa? Typy live pozwalają na obstawianie wyników dla rozgrywek, które aktualnie są rozgrywane. W zależności od sytuacji na boisku/stadionie/hali kursy ulegają zmianom w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można obserwować zmagania i postarać się wyłapać idealną chwilę na postawienie zakładu. Internetowe zakłady bukmacherskie są idealnym miejscem na tego rodzaju zakłady, bo typer może po prostu wyjąć aplikację mobilną i w wygody sposób zawierać zakłady.

 • Zakłady na żywo zwiększają emocje płynące z obserwowania widowiska.
 • Typowanie na żywo doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych.
 • Kursy zmieniają się w czasie rzeczywistym.
 • Ranking bukmacherów w Polsce obejmuje wszystkich operatorów udostępniających zakłady na żywo.
 • Do sekcji na żywo trafiają wyłącznie najpopularniejsze wydarzenia z danego dnia.

Ze względu na to, iż kursy na żywo muszą się dostosowywać do aktualnej sytuacji, do tej sekcji trafiają wyłącznie najpopularniejsze wydarzenia. Bukmacher internetowy musi przeznaczyć środki na indywidualne obserwacje każdego takiego zdarzenia, a to bywa sporym wyzwaniem logistycznym.

5 najlepszych aplikacji u legalnych bukmacherów

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce muszą udostępniać wysokiej jakości aplikacje mobilne, ponieważ tego się od nich oczekuje w dzisiejszych czasach. Program musi być wygodny, kompleksowy i zapewniać dodatkowe ułatwienia, dzięki którym typer nie będzie musiał przenosić się na wersję przeglądarkową.

Nasi eksperci dokładnie sprawdzili wszystkie firmy bukmacherskie w Polsce i wybrali te, których aplikacje spełniają najwyższe standardy. Oto pięć najlepiej działających programów bukmacherskich na polskim rynku.

#1 aplikacja legalnego bukmachera – STS

STS zakładu bukmacherskie zaproponował swoim odbiorcom doskonale zrealizowane, nowoczesne oprogramowanie, które przejmuje pełny potencjał do typowania wyników portalu internetowego. Użytkownik może szybko i łatwo wpłacać oraz wypłacać pieniądze, korzystać z funkcji Szybki Zakład, Cash Out, oglądać transmisje i oczywiście otrzymywać powiadomienia na temat wszystkich najistotniejszych wydarzeń, dotyczących obstawionych typów.

Aplikacja mobilna bukmachera – STS

#2 aplikacja legalnego bukmachera – Fuksiarz.pl

Ten coraz lepiej rozpoznawalny legalny polski bukmacher cieszy się bardzo dobrą opinią ze względu na aplikację, którą zaproponował swoim odbiorcom. Program oczywiście spełnia wszelkie standardy, jeśli chodzi o dostępność zakładów, ale ponadto oferuje także błyskawiczne płatności, możliwość odbierania promocji, czy typowania w wersji na żywo. Ma bardzo dobry projekt, dzięki czemu każdy w kilka chwil ją opanuje i będzie mógł typować wyniki, kiedy tylko przyjdzie mu na to ochota.

Aplikacja mobilna bukmachera – Fuksiarz

#3 aplikacja legalnego bukmachera – LVBET

LVBet postarał się o bardzo zaawansowany technologicznie program, który z pewnością wybija się na tle konkurencji pod względem możliwości. Ten legalny bukmacher Polska skupił się na takich aspektach jak szybkie wpłaty i wypłaty mobilne, funkcjonalność, powiadomienia, Match Tracker oraz takich funkcjach jak Cash-out. Oczywiście oprócz tego można korzystać także z pełnej oferty zakładów standardowych, na żywo i wersji wirtualnej.

Aplikacja mobilna bukmachera – LVBet

#4 aplikacja legalnego bukmachera – NobleBet

Noblebet to przede wszystkim wygoda użytkowania. Ta niezwykle przyjemna aplikacja pozwala na wykorzystanie wszystkich opcji, jakie oferują te zakłady bukmacherskie legalne w Polsce. Program oczywiście spełnia także wszelkie standardy rynku, więc można z jego pomocą realizować płatności, czy obserwować wizualizacje wydarzeń na żywo. Każdy użytkownik tej aplikacji z pewnością będzie usatysfakcjonowany jej możliwościami.

Aplikacja mobilna bukmachera – NobleBet

#5 aplikacja legalnego bukmachera – eToto

Etoto chwali się, że ich aplikacja jest jedynym programem działającym na technologii SDF na rynku. Dzięki temu działa wyjątkowo płynnie, umożliwiając jeszcze bardziej komfortowe typowanie, co będzie miało znaczenie przede wszystkim w przypadku typów na żywo. Oprócz tego ten bukmacher w Polsce oferuje takie możliwości jak weryfikacja konta metodą MojeID, typowanie jednym przyciskiem i możliwość sprawdzenia rozbudowanej historii.

Aplikacja mobilna bukmachera – eToto

Najpopularniejsze typy dyscyplin sportowych u legalnych polskich bukmacherów

Tej dyscypliny sportowej nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Firmy bukmacherskie w Polsce od dekad aktywnie sponsorują kluby piłkarskie, a oferta dostępnych zakładów na piłkę nożną dosłownie bije na głowę inne dyscypliny. Zawsze można wybierać spośród setek wydarzeń, mających się odbyć w ciągu najbliższych dni. Większość z nich oferuje także możliwość obstawienia szczegółowych typów jak liczba bramek, handicap, czy wynik w konkretnym momencie meczu. Możliwości są ogromne i każdy z pewnością znajdzie zakłady, które będą mu najbardziej odpowiadać.

Siatkówka

Polacy pokochali siatkówkę z wzajemnością. Osiągamy sukcesy na arenie międzynarodowej i od lat jesteśmy uważani za potęgę siatkarską, z którą wszyscy muszą się liczyć. Dlatego polskie bukmacherzy bezwzględnie udostępniają u siebie możliwość typowania siatkówki. Zakłady najczęściej obejmują największe europejskie ligi (w tym polska) oraz wszystkie znaczące turnieje międzynarodowe, gdzie reprezentacja Polski najczęściej odgrywa jedną z kluczowych ról.

Hokej na lodzie

Ta dyscyplina sportowa być może nie cieszy się w Polsce ogromną popularnością, ale ze względu na swoje walory dotyczące typowania wyników, jest jedną z najczęściej wybieranych przez fanów obstawiania. Warto zaznaczyć tutaj, że mimo wszystko polska liga hokejowa stoi na naprawdę wysokim poziomie, co wzmaga jej popularność. To wszystko sprawia, że wszyscy bukmacherzy internetowi chętnie udostępniają szczegółowe możliwości typowania wszystkich najistotniejszych rozgrywek na świecie.

Tenis

Tenis jest jedną z najbardziej interesujących dyscyplin sportowych pod względem emocji, jakie funduje obserwatorom, ale także doskonale nadaje się do zawierania zakładów sportowych. Wszyscy typujący lubią typować dyscypliny, gdzie może być tylko jeden zwycięzca, a tenis dodatkowo ma tak rozbudowane struktury organizacji na całym świecie, że zawsze dzieje się coś interesującego, na co można postawić. Dlatego polscy legalni bukmacherzy bardzo chętnie na jednej z głównych pozycji stawiają właśnie tenis.

E-sport

E-sport szturmem podbija bukmacherów internetowych. Gry wideo nastawione na sportową rozgrywkę doskonale wpasowują się w formę typowania przez Internet. Zawsze udostępniają transmisje na żywo z rozgrywek, a mecze z takich gier jak CS:GO, League of Legends, czy DOTA 2 bywają bardziej emocjonujące od standardowych dyscyplin sportowych. Jeżeli ktoś interesuje się grami wideo, to powinien bezwzględnie zajrzeć w tę kategorię. Tym bardziej że każdy dobry bukmacher już ma ją u siebie.

Najlepsze typy zakładów do wypróbowania u legalnych polskich bukmacherów

Początkujący gracz z pewnością będzie się skupiał przede wszystkim na najprostszych typach – wygrany/przegrany, ale z czasem zaczyna się analizować bardziej zaawansowane opcje. Poniżej przedstawiamy najczęściej oferowane typy zakładów przez polskie firmy bukmacherskie.

Zakład na zwycięzcę

Ten zakład jest stosowany przy praktycznie wszystkich dyscyplinach sportowych, a legalny bukmaher najczęściej proponuje je już na głównej stronie – bez wymogu rozwijania wydarzenia z typami opracowanych zakładów. Obstawiać można dosłownie wszystko – od wyborów prezydenckich, przez sport po Eurowizja ranking bukmacherów.

Jak działa?

Zasada działania jest bardzo prosta i każdy natychmiast rozumie znaczenie kursu oraz zasad przyznawania wygranej. Professional bukmacher określa kurs za zwycięstwo konkretnej drużyny/zawodnika i jeżeli po zakończeniu spotkania wynik będzie odpowiedni, to typer otrzymuje wygraną.

Liczba punktów

Określenie liczby punktów, czy liczy bramek w danym spotkaniu. Bukmacherzy legalni w Polsce najczęściej stosują relatywnie wysokie kursy na ten typ, ale prawdopodobieństwo trafienia jest odpowiednio niskie. Dlatego ten zakład poleca się przede wszystkim doświadczonym fanom zakładów sportowych, którzy znają ryzyko.

Jak działa?

Użytkownik musi określić, jaki będzie konkretny wynik spotkania tj. liczba goli, punktów itd. Trafienie dokładnego wyniku jest rzadkie, ale jeśli komuś się powiedzie, to bukmacherzy internetowi w Polsce mogą wypłacić wysokie wygrane.

Powyżej/Poniżej (Sumy)

Bardzo ciekawy i popularny zakład wśród fanów przede wszystkim piłki nożnej. Zakład powyżej/poniżej określa, ile padnie bramek w danym spotkaniu. W tym przypadku jest o tyle łatwo, że określa się nie konkretną liczbę, ale przedział do danej wartości lub od danej wartości. Obecnie wszystkie zakłady bukmacherskie legalne stosują u siebie ten typ zakładów.

Jak działa?

Zakład jest relatywnie prosty w obsługiwaniu, więc czy to ekspert zakłady bukmacherskie, czy amator – powinien bez większego problemu sobie poradzić. Zasada jest prosta. Najpierw ktoś określa, czy typuje wynik do konkretnej wartości, czy powyżej. Typ najczęściej jest określony liczbami z połowami. Np. Powyżej 4.5 oznacza 5 i więcej. Z kolei do 3,5 oznacza, że w wybranym meczu padnie maksymalnie 3 bramki. Połówki stosuje się, żeby móc łatwiej interpretować wynik.

Zakład na propozycję

To wszelkiego rodzaju szczegółowe zakłady, gdzie typuje się konkretne zdarzenie podczas meczu – np. liczba rzutów rożnych, ile będzie czerwonych kartek itd. Ten typ zakładu zależy tylko od tego, na co wpadną polscy bukmacherzy internetowi. Zakłady pojawiają się raczej przy popularniejszych zdarzeniach, które przyciągną większą uwagę odbiorców.

Jak działa?

Żeby móc postawić ten zakład, należy rozwinąć konkretne wydarzenie i wybrać szczegółowe zdarzenie. Tego rodzaju zakłady mają z reguły wysoki kurs, ale niskie prawdopodobieństwo trafienia. Internetowy bukmacher zawsze zapewnia obszerny dostęp do tych typów, ale warto korzystać z nich z głową.

Azjatycki handicap

Azjatycki handicap coraz częściej pojawia się u topowych światowych bukmacherów, więc niniejszy ranking legalnych bukmacherów przedstawia wyłącznie operatorów, którzy oferują swoim użytkownikom tę opcję typowania. To standardowe zakłady z handicapem, z tą różnicą, że w wyniku nie uwzględnia się remisu, tylko stosuje zasadę DNB, czyli gracz otrzymuje zwrot stawki.

Jak działa?

Zrozumienie zakładu handicapu azjatyckiego początkowo może być trudne. To forma pomocy konkretnej drużynie, czyli wytypowanie kto wygra, jeżeli do wyniku doda/odemie się konkretną liczbę bramek/punktów (np.+1,6; -0,25). W tym przypadku stosuje się wyłącznie zakłady na wygranego. W przypadku wystąpienia remisu, bukmacherzy dla Polaków zwracają stawkę.

Akumulatory

To z pewnością najpopularniejszy rodzaj zakładów stosowany obecnie przez wszystkie zakłady bukmacherskie profesjonal. Pozwala na tworzenie kuponów z ogromnym potencjałem, jeśli chodzi o wygrane i praktycznie każdy fan typowania regularnie z nich korzysta.

Jak działa?

Zasada działania akumulatorów jest bardzo prosta. Dodając do siebie kolejne zakłady, kursy mnożą się ze sobą, tworząc jeden skumulowany, który znacząco zwiększa się z każdym kolejnym dodanym zakładem. Jeżeli akumulator obejmuje 5 i więcej zakładów z kursem 1,5-2,0; to  stawka może zostać pomnożona nawet kilkunastokrotnie, co może zapewnić naprawdę spektakularne wygrane. Oczywiście jeden nietrafiony zakład sprawia, że sportowe zakłady bukmacherskie dla całego kuponu zostają anulowane.

3 najlepszych i największych legalnych bukmacherów w Polsce

Zakłady sportowe w Polsce działają już od dekad, a niektóre firmy bukmacherskie zarejestrowane w Polsce oferują naprawdę przystępne możliwości zarówno, jeżeli chodzi o punkty stacjonarne, jak i portale internetowe. Pomimo tego, że na rynku funkcjonuje już całkiem sporo wysokiej jakości operatorów, a ranking polskich bukmacherów jest wypełniony naprawdę wysokiej klasy portalami, zdecydowaliśmy się wyróżnić trzech największych, których oferta z pewnością przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi obstawiania wyników sportowych.

STS sport

Jeden z najstarszych i najdłużej działających bukmacherów w Polsce, który zajmuje niemal połowę polskiego rynku zakładów. Działa od 1997 roku i nawet na chwilę nie zwalnia tempa, zapewniając swoim klientom wszelkie innowacje i nowości rynkowe. Dzięki temu ten internetowy bukmacher zawsze jest w stanie zapewnić najwyższej jakości promocje, oferty płatności, czy ofertę kursów.

nowy bukmacher STS

LVBet sport

Kolejne polskie przedsiębiorstwo cieszące się ponadprzeciętną popularnością fanów typowania. LVbet działa na rynku od stosunkowo niedawna, bo został założony w 2016 roku, ale oferuje naprawdę przystępne warunki typowania, a jego witryna internetowa jest uważana za jedną z najobszerniejszych w branży. Jeżeli ktoś lubi wszechstronność, to LVBet z pewnością będzie odpowiednim wyborem. Dzięki temu operator zasłużył na miejsce w lista legalnych bukmacherów w Polsce.

nowy bukmacher LVBET

Fortuna

To polskie przedsiębiorstwo działa na rynku od 1996 roku i wcześniej było znane pod nazwą Profesjonał Sp. z. o.o. Nie można o nim powiedzieć, że są to wyłącznie internetowi bukmacherzy, bo Fortuna ma aż 600 stacjonarnych punktów przyjmowania zakładów, co czyni tego bukmachera jednym z liderów polskiej branży, a do tego dochodzi jeszcze bardzo dobrze rozbudowana strona internetowa, dzięki czemu operator zasłużył na miejsce w ranking bukmacherów  w Internecie oraz ogólnym zestawieniu największych firm tego typu w kraju.

nowy bukmacher Fortuna

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny? Przewodnik krok po kroku

W Internecie działa ogromna liczba bukmacherów, którzy mają dostosowane witryny dla Polaków i oferują naprawdę przystępne możliwości. Jednak legalni bukmacherzy internetowi to zaledwie ułamek z nich. Dlatego zdarza się tak, że ktoś bawi się na wybranej witrynie i nawet nie zdaje sobie sprawy, że ma do czynienia z nielegalnym operatorem i jednocześnie łamie prawo. Dlatego warto przeglądać nasze tabele bukmacherzy, żeby być ze wszystkim na bieżąco i nie popełnić takiego błędu.

Oprócz skorzystania z naszych zestawień – legalni bukmacherzy lista, można własnoręcznie sprawdzić, którzy operatorzy mają licencję. Żeby to zrobić, należy postępować zgodnie z następującymi krokami:

 1. Przejdź na stronę podatki.gov.pl.

 2. Zakładka inne podatki.

 3. Gry hazardowe.

 4. Zakłady wzajemne i gry hazardowe przez Internet.

 5. Wyświetli się lista wszystkich aktywnych licencji na zakłady sportowe na terenie Polski z wyszczególnieniem pozwoleń na prowadzenie działalności w Internecie oraz w punktach stacjonarnych.

Dodatkowo w stopce każdej strony bukmacherskiej musi widnieć stosowna informacja na temat aktywnej licencji Ministerstwa Finansów. Jeżeli wybrane profesjonal zakłady bukmacherskie nie mają takiego zapisu, to warto przyjrzeć się tej sprawie bliżej.

Jak wybieramy najlepsze polskie portale bukmacherskie?

Określenie jakości usług danego portalu i stworzenie zestawienia ranking bukmacherów internetowych wcale nie jest taką prostą sprawą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę całą masę czynników, które składają się na ogólną atrakcyjność usług. Dlatego nasi specjaliści zawsze sprawdzają i oceniają wszystkie legalne firmy bukmacherskie w Polsce zgodnie ze ściśle określonymi kryteriami.

 1. Określenie jakości usług danego portalu i stworzenie zestawienia ranking bukmacherów internetowych wcale nie jest taką prostą sprawą, ponieważ trzeba wziąć pod uwagę całą masę czynników, które składają się na ogólną atrakcyjność usług. Dlatego nasi specjaliści zawsze sprawdzają i oceniają wszystkie legalne firmy bukmacherskie w Polsce zgodnie ze ściśle określonymi kryteriami.

  Kluczowy warunek, który w Polsce jest relatywnie łatwy do zweryfikowania, ponieważ legalny bukmacher online musi bezwzględnie przestrzegać wszelkich zasad dotyczących wiarygodnego i bezpiecznego typowania wyników. Nie ma tutaj miejsca na żadne niedociągnięcia, więc można przyjąć, że każdy legalny bukmacher online w Polsce jest bezpieczny dla swoich użytkowników.

 2. Najlepsze opcje płatności

  Standardem jest, żeby bukmacher udostępniał swoim użytkownikom najpopularniejsze i najwygodniejsze metody płatności internetowej. Dlatego nasi eksperci zawsze sprawdzają, czy bukmacherzy z polską licencją pozwalają na błyskawiczne wpłaty i szybkie wypłaty. Istotna jest także kwestia przystępnych limitów, które pozwalają realizować możliwie najmniejsze transakcje.

 3. Ogromny wybór zakładów

  Nasz ranking bukmacherów online składa się wyłącznie z takich operatorów, którzy udostępniają wszystkie najpopularniejsze dyscypliny sportowe z odpowiednim rozgałęzieniem na ligi i turnieje. Wysokiej jakości operator powinien zapewniać nawet kilka tysięcy wydarzeń sportowych, które będą miały miejsce w najbliższych tygodniach, a do tego stosować jak najwięcej różnych typów zakładów.

 4. Doskonała obsługa klienta

  Kontakt z obsługą klienta to jedna z najważniejszych kwestii, jakie powinien spełniać legalny bukmacher online w Polsce. Jeżeli ktoś ma jakikolwiek problem lub pytanie dotyczące działania portalu, powinien mieć szybki i wygodny kontakt z konsultantem. Standardem jest, żeby udostępniono czat na żywo oraz formularz kontaktowy/adres e-mail. Niektórzy operatorzy udostępniają także numer telefonu, więc można po prostu do nich zadzwonić i szybko wyjaśnić palącą kwestię.

Wybierz szybkie i bezpieczne metody płatności na stronach legalnych bukmacherów

Każdy portal, który trafia na nasz ranking najlepszych bukmacherów, musi oferować swoim użytkownikom jak najprzystępniejsze warunki wpłacania i wypłacania środków pieniężnych. W końcu, żeby zacząć typowanie na poważnie, zawsze trzeba wpłacić pieniądze, a w przypadku wygranej każdy chciałby je wypłacić bez zbędnych opóźnień. Poniżej zaprezentowaliśmy najprzystępniejsze formy wpłacania i wypłacania pieniędzy, które cieszą się najlepszymi opiniami ekspertów i użytkowników.

Blik

Blik pojawił się na polskim rynku i dosłownie zawładnął płatnościami internetowymi. To rewolucyjne rozwiązanie pozwala na błyskawiczne i niesamowicie wygodne przesłanie pieniędzy na konto w portalu. Dlatego już praktycznie każdy legalny bukmacher internetowy udostępnia u siebie możliwość wpłacania z wykorzystaniem kodu BLIK. Wystarczy, że ktoś ma bankowość mobilną, przepisze kod z aplikacji i potwierdzi, a środki błyskawicznie pojawią się w miejscu docelowym.

Szybki przelew

To coraz bardziej zyskująca popularność opcja, która pozwala na wykonanie tradycyjnego przelewu z przyspieszeniem. Dzięki temu można płacić prosto z konta bankowego i nie czekać przy tym do 24 godzin na zaksięgowanie przelewu. To ukłon, jaki robią legalne zakłady bukmacherskie przez Internet w kierunku swoich odbiorców.

MasterCard

Popularna opcja z wykorzystaniem karty płatniczej, która w swoim portfelu nosi niemal połowa dorosłych Polaków. Dzięki temu wystarczy wyjąć kartę, przepisać wskazane dane, zweryfikować rejestrację, a następnie płacić prosto ze swojego konta bankowego. Dzisiaj karty płatnicze nieco odbiegają od konkurencji pod względem wygody płacenia w sieci, ale ze względu na przystępność (każdy je ma), są jedną z najistotniejszych form płatności w zakładach bukmacherskich.

PayPal

Największy i najpowszechniej stosowany e-portfel, którego największą zaletą jest możliwość realizowania błyskawicznych płatności na tysiącach portali i sklepów internetowych. Dlatego wygrane pieniądze można natychmiast przelać na PayPal i wykorzystywać zgodnie z własnym uznaniem.

Skrill

E-portfel, który praktycznie od początku istnienia jest kojarzony z zakładami sportowymi. Jeżeli ktoś chciał obstawiać zakład bukmacherski w Internecie jeszcze kilkanaście lat temu, to najprawdopodobniej korzystał właśnie ze Skrilla. To portfel elektroniczny, który działa podobnie jak PayPal. Pozwala na szybkie przesyłanie pieniędzy, a do tego oferuje ogrom możliwości ich użycia.

Bitcoin

Bitcoin to nowość wśród najpopularniejszych form płatności. To największy przedstawiciel kryptowalut, który pozwala na szybkie, tanie i całkowicie anonimowe płatności. Transakcje z kryptowalutami są porównywane do przekazywania gotówki z ręki do ręki – bez żadnych pośredników. Dlatego właśnie fani typowania bardzo cenią sobie możliwość przelewania pieniędzy w bitcoinie.

FAQ

Skąd mam mieć pewność, że wybrany bukmacher jest legalny?
Można sprawdzić stopkę strony, gdzie operator umieszcza informację o licencji Ministerstwa Finansów lub przejść na rządową stronę podatkową i sprawdzić to własnoręcznie.
Czy licencja Ministerstwa Finansów zapewnia, że wybrany portal jest bezpieczny?
Tak. Jeżeli wybrany portal ma licencję Ministerstwa Finansów, to można mieć pewność bezpieczeństwa zawieranych zakładów.
Dlaczego bukmacher, z którego usług korzystałem jeszcze 10 lat temu, dzisiaj jest uznawany za nielegalnego?
Ponieważ nie dostosował się do warunków Ministerstwa Finansów i nie odprowadza podatku do skarbu państwa.
Czy przebywając za granicą, obowiązuje mnie licencja Ministerstwa Finansów?
Nie, każda jurysdykcja ma własne prawa hazardowe i bawiąc się za granicą, zawsze warto to sprawdzić.
Co grozi za korzystanie z usług nielegalnego bukmachera?
Można otrzymać grzywnę, wynoszącą do 120 stawek dziennych.