Zakłady bukmacherskie System 2 z 3 – jak korzystać

Artur Rosiński

Zakłady bukmacherskie System 2 z 3

Doświadczeni typerzy, żeby ugrać jak najwięcej z wybranych zakładów, korzystają z różnych strategii oraz systemów. Warto od razu zapoznać się z różnymi strategiami, ponieważ statystyki pokazują, że niestety pojedyncze zakłady na ślepo zazwyczaj kończą się fiaskiem. Typerom udało się obmyślić naprawdę sporo systemów gry. Tym razem zamierzamy wytłumaczyć, na czym polega bardzo popularny system 2/3. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego warto korzystać z systemów?

Na pierwszy rzut oka bukmacherka wydaje się całkiem łatwa – widzimy wydarzenie, obstawiamy drużynę, która wydaje się silniejsza, i tworzymy kupon. Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej skomplikowana, co jest tak naprawdę zaletą dla typera, który może na wiele sposobów ułatwić sobie wygraną.

Systemy oraz różne strategie zostały opracowane tak, aby tworzenie zakładu, zarządzanie kuponem, a także wygrane, stały się łatwiejsze. Na początku przygody z bukmacherką typerom poleca się spróbowania różnych zakładów z różnymi systemami, aby mogli poznać to, w jaki sposób one działają, a także dowiedzieć się, jak znaleźć ten najlepszy dla siebie. Poniżej opowiemy trochę o najpopularniejszych zakładach oraz systemach, a głównym tematem niniejszego artykułu są zakłady bukmacherskie system 2 z 3.

Zakłady Solo oraz AKO

Na początku zajmiemy się wytłumaczeniem, czym tak naprawdę są zakłady Solo oraz zakłady AKO. Swoją naukę warto rozpocząć właśnie od tych terminów – szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi.

Zakłady Solo

Zakłady solo na stronach typu legalni bukmacherzy to te, które są najczęściej wybierane przez nowych graczy. Właśnie dlatego najczęściej słyszy się właśnie o nich – są bardzo proste w użytkowaniu. W takim zakładzie gracz wybiera jedno wydarzenie i decyduje, czy dana drużyna wygra lub przegra. A może trafi się remis? Tego typu zakłady są najkorzystniejsze dla typerów, ale jednocześnie są relatywnie trudne do trafienia.

Zakłady AKO

Zakłady AKO, czyli inaczej zakłady akumulacyjne, zawierają co najmniej 2 zakłady. W tym wypadku na kuponie znajdą się co najmniej dwa wyniki. Oczywiście można wybrać więcej wydarzeń, chociaż warto wiedzieć, że im jest ich więcej, tym mniej korzystny będzie taki zakład. Dzieje się tak, ponieważ żeby wygrać, wszystkie wydarzenia również muszą być wygrane. Jest to jednak bardzo podstawowa definicja tego zakładu, więc warto poczytać o nim nieco więcej, żeby poznać wiecej szczegółów.

Różnorodne systemy zakładowe

Podczas obstawiania zakładów można wyróżnić kilka dodatkowych systemów, które są bardzo popularne wśród doświadczonych typerów. Wśród nich jest na przykład Maxikombi, który pozwala na zakumulowanie różnych zakładów – wśród nich mogą być zakłady AKO oraz Solo. System Maxikombi jest całkiem przystępną opcją dla początkujących graczy, ponieważ zostawia spory margines błędu. Nawet jeśli część zakładów będzie przegrana, to pozostała część może wciąż okazać się trafna.

Kolejnym systemem jest patent, który polecamy bardziej doświadczonym fanom zakładów sportowych. Polega on na tym, że gracz wybiera jedno wydarzenie, którego jest zupełnie pewien i wie, że będzie ono wygrane. Do niego dobiera 3 dodatkowe wydarzenia, które nie muszą być wygrane, chociaż dla zwiększenia wygranej lepiej, żeby się takie okazały. System opiera się na pewnym wydarzeniu – jeśli ten będzie nietrafiony, to niestety cały zakład będzie przegrany.

Podobnym systemem zakładowym, o którym chcielibyśmy wspomnieć na końcu, jest Trixie. Gracz wybiera 3 typy i te są bazą, dla której tworzy się 4 zakłady. Tutaj też, jak w przypadku patentu, jedno wydarzenie musi być pewne, ponieważ inaczej cały zakład będzie przegrany.

Jeśli na przykład nazwiemy poszczególne wydarzenia X, Y i Z, to będą one wyglądały następująco: XY, XZ i YZ. Do tego dochodzi jeszcze kombinacja potrójna, o której wspominaliśmy wcześniej, czyli po prostu XYZ. Jeśli dobrze wybierzesz wydarzenia, to zakład systemowy trixie może być naprawdę korzystny. Nawet w przypadku wytypowania samego pewniaka, wygrana będzie wystarczająca. Mamy dodatkową radę – niektóre promocody bukmacherskie pozwalają potrenować systemy za darmo, co zawsze jest świetną opcją.

Systemowe zakłady bukmacherskie 2 z 3

Przechodzimy do sedna naszego artykułu, w którym chcielibyśmy wytłumaczyć, w jaki sposób działają systemowe zakłady bukmacherskie 2 z 3. Bazując na wiedzy z poprzednich systemów, których zasady wytłumaczyliśmy wcześniej, zrozumienie, czym jest systemowy zakład bukmacherski 2 z 3, nie będzie bardzo skomplikowane.

Warto wiedzieć, że bukmacherskie systemy 2 z 3 to tak naprawdę jedna z opcji całego systemu, który jest o wiele bardziej skomplikowany, ponieważ może dotyczyć o wiele większej liczby wydarzeń i zakładów. Chcemy jednak wytłumaczyć ten system na mniejszej liczbie wydarzeń, ponieważ jest to dobry start dla osób, które jeszcze nie miały okazji z niego skorzystać.

System zakłady 2 z 3 polega na tym, żeby wybrać 3 wydarzenia i umieścić je na jedym kuponie. Dodatkowo jedno z nich musi być koniecznie „pewne”, ponieważ inaczej, jak w przypadku innych systemów, nie zadziała. Pewne wydarzenie to takie, które ma stosunkowo niski kurs, aby typer był pewien, że zostanie ono rozegrane tak, jak je obstawił. Wiadomo, że w sporcie może zdarzyć się wszystko, ale w zdecydowanej większości przypadków pewne wydarzenie pozostaje pewne.

W naszym przykładzie każde wydarzenie dla ułatwienia będzie oznaczone X, Y i Z. W tym przypadku kombinacje zakładów będą wyglądać w ten sposób: XY, XZ i YZ. Zakłady bukmacherskie system 2 z 3 polega głównie na tym, że wystarczy trafić 2 z 3 wydarzeń, aby wygrać cały zakład.

Jeśli typer opanuje zakłady 2 z 3, to może spróbować z większą ilością wydarzeń na jednym kuponie. Dobrze rozegrane zakłady bukmacherskie system 2 z 3 mogą sprawić, że nawet jeśli przegrasz 11 na 12 wydarzeń, i tak część kuponu będzie wygrana.

Czy warto korzystać z systemu 2 z 3

System zakłady 2 z 3 to jeden z najczęściej wybieranych strategii bukmacherskich. Można ją wykorzystać w wielu dyscyplinach sportowych – szczególnie w piłce nożnej. Statystyki pokazują, że zakłady 2 z 3 pomagają wiele razy uniknąć niepotrzebnych przegranych. Dodatkowo jest on wystarczająco prosty, aby mogli z niego korzystać również początkujący gracze, którzy mogą jeszcze nie mieć wystarczająco dużo doświadczenia w zarządzaniu swoimi zakładami i odnajdywaniu najdogodniejszego systemu.

Oceń tę recenzję
0 oceny, średnia 0 z 5

OSTATNIE ARTYKUŁY

blog-370x220w

.....

co-to-jest-handicap-370x220w

.....

co-to-jest-krecz-w-tenisie-370x220w

.....