Kalkulator bukmacherski – Zakłady systemowe

Krystyn Kalinowski

Kalkulator bukmacherski – Zakłady systemowe

Zakłady bukmacherskie mogą być ryzykowne – zwłaszcza dla początkujących typerów. Od samego początku gracze muszą dokonywać wielu decyzji, zapoznawać się z dodatkowymi informacjami, a także próbować różnych strategii. Mimo to wynik zakładu może być różny. Jest jednak opcja na to, żeby móc przewidzieć wynik oraz szybko go obliczyć – jest nim kalkulator bukmacherski. Dowiedz się więcej na temat tego, czym on jest oraz jak z niego korzystać.

Czym jest kalkulator bukmacherski

Kalkulator bukmacherski to bardzo prosty program, który pozwala na określenie potencjału zwycięstwa w przypadku danego zakładu. Wystarczy wpisać w niego odpowiednie informacje, a następnie bukmacherski kalkulator poda wynik. Informacje, które powinny zostać umieszczone w kalkulatorze:

  • liczba meczów;
  • kurs;
  • stawka;
  • łączna stawka.

Kalkulator jest często programem, chociaż można się spotkać z wersją kalkulator bukmacherski Excel. Opcjonalnie można też czasem podać, czy dany zakład okaże się wygrany, czy przegrany, aby określić, potencjalną korzyść. Warto wiedzieć, że nie trzeba korzystać z kalkulatora, żeby obliczyć wygraną. Bazując na wcześniej podanych informacjach, nożna również samemu łatwo obliczyć, na jaką korzyść można liczyć, czym zajmiemy się w poniższej analizie. Warto także zaznaczyć, że bukmacherzy legalny najczęściej sami wyliczają potencjalną wygraną już przy składaniu kuponu. Jeśli jednak ktoś ma większe wymagania, to warto posiłkować się specjalnym kalkulatorem.

Obliczenie zakładu pojedynczego

Początkujący gracze zawsze poszukują najprostszej metody na wygraną, a ta zawsze wiąże się z zakładami pojedynczymi, inaczej nazywanych solo. Warto rozpocząć swoją przygodę z bukmacherką właśnie od nich, a także z obliczaniem potencjalnej wygranej, w czym pomoże także kalkulator bukmacherski.

Żeby dowiedzieć się, jakiej wygranej możesz się spodziewać, zwróć uwagę na kurs danej rozgrywki – jest to najważniejsza informacja w przypadku zakładów. Kolejną informacją jest Twoja stawka. Zależy ona wyłącznie od gracza i na początku poleca się obstawiać stosunkowo nisko.

Zasada jest taka, że wystarczy pomnożyć te dwie liczby, czyli wzór wygląda w następujący sposób – kurs x stawka. W przypadku kursu 2,5 i postawieniu 100 zł, możliwa wygrana to 2,5 × 100, czyli 250 zł.

Warto jednak mieć jeszcze na uwadze, że w Polsce obowiązuje podatek wynoszący 12%. Dlatego do wzoru musimy dopisać „x 0,88”, co będzie współczynnikiem podatku. W rezultacie, bazując na poprzednim przykładzie, obliczenie będzie wyglądało w następujący sposób: 2,5 × 100 × 0,88, czyli 220 zł. Pojedynczy zakład można łatwo obliczyć manualnie lub wykorzystać do tego kalkulator bukmacherski.

Kalkulator bukmacherski systemowy

Teraz przechodzimy do tego, co nas najbardziej interesuje, czyli zakładów systemowych, które są trochę trudniejsze do obliczenia niż zwykłe zakłady. Są to bardziej skomplikowane zakłady do wyliczenia wygranej z racji tego, że na jednym zakładzie znajduje się od kilku do kilkunastu lub więcej wydarzeń.

Taki zakład pozwala na korzystanie z wielu różnych strategii oraz systemów, dzięki którym można wygrać zdecydowanie więcej. Jest to jednak trudniejsza opcja niż w przypadku pojedynczych zakładów, więc najlepiej, jeśli gracz ma już trochę doświadczenia, które nie pozwoli mu popełnić podstawowych błędów.

Na początku obliczanie potencjalnej wygranej może być skomplikowane – im więcej zakładów na jednym kuponie, tym trudniej jest określić swoje szanse. Dobrym dodatkiem jest więc system bukmacherski kalkulator, który weźmie pod uwagę wszystkie czynniki i sprawi, że w ciągu kilku sekund dowiesz się, co może Cię spotkać w przypadku wygranych i przegranych.

Wygrane i przegrane zależą nie tylko od tego, jaki kurs ma dane wydarzenie oraz ile postawisz, chociaż są to najważniejsze czynniki. Duże znaczenie ma również ilość wydarzeń na kuponie. Im jest ich więcej, tym wygrana będzie trudniejsza, chociaż ostatecznie znacznie korzystniejsza. Wszystkie te informacje powinien wymagać system kalkulator bukmacherski, żeby móc jak najdokładniej obliczyć potencjał wygranej.

Kalkulator bukmacherski system pomoże Ci obliczyć, jak zmieni się potencjalna wygrana, kiedy zdecydujesz się na dodanie dodatkowego wydarzenia na kuponie. Może się też okazać, że lepiej pozbyć się jednego z nich. Warto sprawdzić kilka możliwości, żeby wybrać tę najlepszą.

Kalkulator bukmacherski rozpisowy

Kalkulator bukmacherski rozpisowy działa podobnie do tego, który zajmuje się zakładami systemowymi. W rzeczywistości wielu typerów, a także bukmacherów, używa tych dwóch nazw zamiennie. W przypadku zakładów rozpisowych można również wybrać konkretny system, wśród których się znajdują:

  • 2 z 5;
  • 4 z 5;
  • 3 z 5;
  • AKO.

Systemy mogą mieć zupełnie inną nazwę, ponieważ bazują na tym, ile meczów ostatecznie wybierzesz na kuponie. Jest to dość skomplikowana kombinacja – szczególnie dla nowych graczy, więc w tym przypadku warto skorzystać z kalkulatora, aby mieć pewność wyboru najlepszej opcji. To przede wszystkim matematyka, która dużo pomaga w przypadku bukmacherki, a kalkulator uskuteczni wybór najtrafniejszej opcji. Mamy również małą radę dla graczy: najlepiej, jeśli każde z wybranych wydarzeń będzie mieć minimalny kurs wynoszący 1,8.

Kalkulator bukmacherski progresja

Progresja to jeden z najpopularniejszych systemów używanych w bukmacherce. Polega on na tym, że gracz powiększa lub zmniejsza sumę zakładu z każdym kolejnym kuponem. Może to działać w ten sposób, że gracz rozpoczyna od małej sumy, a następnie powoli powiększa zakład, jeśli okazuje się przegrany.

Na przykładzie wygląda to tak, że na początku gracz stawia 2 złote. Jeśli przegrywa, tym razem postawi 4 zł. Sytuacja się powtarza, to gracz obstawia zakład z użyciem 8 zł. Oczywiście każdy może mieć swoje własne zasady dotyczące progresji. Dobry kalkulator bukmacherski progresja pomoże obliczyć potencjalną wygraną na bazie systemu progresji. Dobrze jest wcześniej zaplanować sobie cały układ i wykorzystać go do obliczeń.

Kalkulator bukmacherski z podatkiem

Jak wspominaliśmy już wcześniej, podczas obliczania potencjalnej wygranej, zawsze należy wziąć pod uwagę podatek. Najczęściej wystarczy pomnożyć wynik przez 0,88, który po prostu reprezentuje 12%, co zostało ustalone przez Ministerstwo Finansów jako oficjalny podatek od każdego zakładu bukmacherskiego.

Zawsze trzeba brać pod uwagę pomniejszenie swojej wygranej, chyba że akurat u bukmachera trwa promocja, w przypadku której to bukmacher opłaca podatek za gracza. Jeśli jednak tak nie jest, nie zapomnij o pomnożeniu wyniku razy 0,88, ponieważ możesz poczuć rozczarowanie, kiedy wygrana będzie nieco niższa. Mamy dobrą wiadomość – kalkulator bukmacherski z podatkiem bierze pod uwagę ten fakt, więc nie musisz niczego obliczać samemu.

Kalkulator bukmacherski w popularnych bukmacherach

Aby ułatwić graczom korzystanie z poszczególnych stron, niektórzy właściciele bukmacherów zdecydowali się na udostępnienie typerom dodatkowego narzędzia, jakim jest kalkulator bukmacherski.

Kalkulator bukmacherski Fortuna

Fortuna to legalny bukmacher, który szczególnie dba o graczy, oferując im dobre warunki do typowania oraz bonusy. Kalkulator bukmacherski Fortuna ma kilka różnych opcji oraz dostosowuje się do wybranego systemu gry.

Strona główna Fortuna

Kalkulator bukmacherski Bet365

Bet365 jest  obecnie jednym z częściej wybieranych bukmacherów. Nic w tym dziwnego – strona ma bardzo dużą kolekcję dostępnych dyscyplin oraz wydarzeń do obstawiania. Szybkie ustawienie kuponu to jedna z zalet tego bukmachera, a kolejna to kalkulator bukmacherski Bet365, dzięki któremu można łatwo obliczyć swoje szanse na wygraną.

Kalkulator STS

Kalkulator bukmacherski STS działa podobnie jak dwa wcześniej opisane dodatki. Bardzo przydaje się nowym graczom, szczególnie że naprawdę łatwo się z niego korzysta. Do tego STS ma wiele więcej zalet, o których warto dowiedzieć się od samego bukmachera.

Strona główna sts

Podsumowanie

Kalkulator bukmacherski jest jednym z bardzo użytecznych narzędzi każdego bukmachera. Pozwala on bardzo łatwo i szybko określić swoje szanse w danym zakładzie na podstawie podanych informacji, a także systemu, z jakiego dany gracz korzysta. Kalkulator bukmacherski szczególnie przydaje się nowym graczom, chociaż korzystają z niego również doświadczeni typerzy.

Oceń tę recenzję
3 oceny, średnia 1 z 5

OSTATNIE ARTYKUŁY

blog-370x220w.jpg

.....

co-to-jest-handicap-370x220w.jpg

.....

co-to-jest-krecz-w-tenisie-370x220w.jpg

.....