Bonus powitalny do 110 zł

ODEBRAĆ

Cash out u bukmachera

Cash out u bukmachera

Bukmacher z Cash Out nie jest standardem, ale coraz więcej legalnych operatorów zakładów sportowych w Polsce wprowadza tego rodzaju funkcje do swojej oferty. To pozwala zamknąć zakład przed końcem meczów i wypłacić wcześniej wygraną. Jak korzystać z cash out? Który bukmacher pozwala rozliczyć kupon wcześniej? Sprawdź nasz artykuł!

Na początek pozytywna informacja – legalni bukmacherzy, rozwijając swoją ofertę, nie zapominają o popularnym narzędziu, czyli cash out. Jeszcze kilka lat temu ze świecą w ręku trzeba było szukać polskiego “buka” z tego rodzaju ulepszeniem. A teraz? Najlepsi bukmacherzy w Polsce wzorując się na zagranicznych potentatach zaczęli obsługiwać cash out. Opcja “zamknij zakład” to jeden z ważniejszych atrybutów w typowaniu profesjonalnego gracza. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko porażki i odebrać pewną wygraną.

Cash out u bukmacherów – zestawienie

Oferta na cash out Zakłady przedmeczowe Zakłady live Strona internetowa i aplikacja Obrót bonusu przy użyciu cashout
AKO AKO efortuna.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO sts.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO betclic.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO lvbet.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO betfan.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO pzbuk.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO Tylko aplikacja mobile NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO totalbet.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO etoto.pl
Aplikacja mobile
NIE
SOLO, AKO SOLO, AKO ewinner.pl
Aplikacja mobile
NIE

Co oznacza cash out?

Zatem co to Cash Out i na czym polega jego działanie? Jak sama nazwa sugeruje termin cash out nie został wymyślony przez polskich “buków”. Tłumacząc z języka angielskiego cash out oznacza wypłatę środków finansowych. W tym konkretnym przypadku, czyli zakładach bukmacherskich, cash out określa możliwość rozliczenia i wypłaty kuponu – nawet jeśli nie wszystkie typy i mecze zostały rozstrzygnięte.

Cash out to zamknięcie zakładu przed jego zakończeniem. Tu należy wspomnieć o cashbacku, który jest jednym z rodzajów bonusów bukmacherskich. Otóż, cashback to zwrot stawki w ramach danej promocji, a cash out to wcześniejsza wypłata kuponu, gdzie wygrana przeliczana jest zgodnie z aktualnymi kursami. A więc nie należy mylić cash out z cashbackiem, bo to dwie różne funkcje u bukmachera online.

Na co zwrócić uwagę? Na to, że cash out to nie anulowanie zakładu, gdzie otrzymasz całkowity zwrot stawki, czyli tyle pieniędzy, ile postawiłeś na kuponie. Wygrana z cash out zależy od ilości typów na kuponie, rozliczonych kursów, bieżących kursów i aktualnej sytuacji na boisku. To czynniki, które determinują wypłatę cash out, a sytuacja może ulec zmianie z minuty na minutę.

Reasumując: dzięki cash out rozliczysz wcześniej kupon, co pozwoli na odebranie pewnej wygranej, a tym samym uniknięcie porażki w oczekiwaniu na zakończenie wszystkich obstawionych meczów. Już chyba nikt nie będzie musiał zastanawiać się Cash Out co to.

Kiedy skorzystasz z cash-out?

Jest kilka podstawowych zasad, które obowiązują u każdego bukmachera w korzystaniu z możliwości zamknięcia zakładu. Warto pamiętać o tym, że cash out nie zawsze jest dostępny, a to czy się pojawi na twoim kuponie zależy od wyniku spotkań i bukmachera. Np. to, że cash out nie jest dostępny w momencie sprawdzenia kuponu, nie oznacza, że nie pojawi się za chwilę możliwość wcześniejszej wypłaty.

Co najważniejsze w cash out? To, że na kuponie nie może znaleźć się ani jedno zdarzenie rozliczone jako przegrane. Po prostu, jeśli twój typ przegra – nie ma szans na zamknięcie zakładu, bo cały kupon zostanie potraktowany jako przegrany. Zatem, jak widzisz, cash out nie służy jako odzyskiwanie stawki z przegranych zakładów. To narzędzie, dzięki któremu możesz zarządzać kuponem w trakcie trwania twoich zakładów.

Warunki kuponu z opcją “zamknij zakład”:

 • nie może znajdować się ani jeden przegrany typ
 • musi znajdować się przynajmniej jeden trafiony mecz (opcjonalnie – zależy od konkretnego bukmachera)
 • zakład musi być pojedynczy, akumulowany przedmeczowy lub live
 • wszystkie nierozstrzygnięte wydarzenia muszą znajdować się wciąż w ofercie bukmachera
 • proponowana kwota cash-out zależy od bukmachera i aktualnych kursów

W zależności od polskich bukmacherów cash out różni się małymi niuansami. Przykład? W zakładach Fortuny early cash out dostępny jest tylko na kuponach ako, z kolei w STS funkcja “zamknij zakład” pojawia się także w typach pojedynczych. Szczegóły działania cash out u legalnych bukmacherów wyjaśnimy w dalszej części artykułu.

Jak działa zamknięcie zakładu?

Cash out stosować można w kilku przypadkach, gdzie typer uzna, że najlepszym rozwiązaniem będzie zamknięcie kuponu i wypłata oferowanej wcześniejszej wygranej. Nad użyciem cash-out warto zastanowić się w sytuacji, gdy w kilka dni wcześniej obstawiłeś wynik meczu, ale przed samym spotkaniem okazało się, że trener zrezygnował z wystawienia kilku podstawowych zawodników. To znacząco wpływa na kursy i ocenę szans drużyn. W takim przypadku, jeśli masz wątpliwości, co do słuszności zakładu – sprawdź, czy możesz go wypłacić za pomocą cash out.

Wcześniejsze zamknięcie zakładu pozwala unikać stresujących sytuacji w momencie, gdy obstawiłeś kupon ako złożony z kilku lub kilkunastu typów. Załóżmy, że zagrałeś kupon na weekendowe mecze, gdzie w sobotę zostało rozegranych 5 spotkań, a w niedzielę mają się odbyć jeszcze 2 pojedynki. Jeśli pierwszego dnia ci się poszczęściło i wszystkie typy trafiłeś, to dzięki funkcji cash out nie będziesz musiał czekać na niedzielne rozstrzygnięcia. Oczywiście, jeśli zamkniesz zakład, gdzie 5 z 7 typów trafiłeś otrzymasz niższą, ale za to pewną wygraną!

Rozliczenie kuponu przed czasem sprawdza się także w zakładach live. Masz kupon, gdzie trafiłeś 2 wyniki i do szczęścia brakuje jeszcze jednego meczu? Niestety do przerwy twój faworyt przegrywa? To może być szansa na cash out, jeśli czujesz, że twój typ przegra. Wówczas w trakcie meczu sprawdź, czy bukmacher oferuje ci zamknięcie zakładu i jaką wygraną możesz odebrać nie czekając na to, czy twoja drużyna odwróci losy spotkania.

Przykład cash out

Postawiliśmy kupon złożony z 5 meczów europejskich lig piłkarskich. W sobotę odbywały się 3 spotkania, a w niedzielę 2 pozostałe konfrontacje.

 • Sobotnie mecze: FC Barcelona – Leganes (over 2.5), AC Milan – Udinesie (X), Tottenham – Aston Villa (1).
 • Niedzielne spotkania: Chelsea – Arsenal (2), Bayern – RB Lipsk (1).

Kurs ogólny kupony wyniósł 27.41 obstawiając go za 100 PLN uzyskaliśmy możliwą wygraną 2412, 74 PLN.

W sobotę 3 typy “siadły”, a co więcej w niedzielę zgodnie z naszymi oczekiwaniami Arsenal pokonał Chelsea. Został ostatni mecz do naprawdę atrakcyjnej wygranej. Wieczorem rozpoczęła się konfrontacja Bayernu z RB Lipsk, gdzie obstawiliśmy wygraną gospodarzy. O dziwo, mecz toczył się pod dyktando przyjezdnych, a na dodatek w 50. minucie czerwoną kartkę otrzymał jeden z graczy Bayernu. Wygrana gospodarzy w takiej sytuacji stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Przed meczem kurs na ich triumf wynosił 1.80. Nie chcąc czekać na końcowy wynik zdecydowaliśmy się na cash out, w którym otrzymaliśmy wygraną rzędu 1835.75 PLN. Co prawda było to prawie 600 PLN mniej niż w pierwotnym kuponie, ale w innej boiskowej sytuacji. Bayern grając w osłabieniu miał znacznie mniejsze szanse na zwycięstwo, poza tym do końca spotkania pozostało około 40 minut.

Cash out zawsze niesie ze sobą ryzyko prawidłowej lub nietrafionej decyzji. Niekiedy zamknięcie zakładu bywa nieopłacalne, bo ostatecznie nasz pierwotny kupon z wyższą wygraną wchodzi, ale my wcześniej wypłaciliśmy go za pomocą cash out. Dlatego w korzystaniu z cash-out należy umiejętnie określić szansę na potencjalną wygraną (przy rozstrzygnięciu wszystkich typów) vs pewną wygraną z cash out.

Należy pamiętać, że bukmacherzy oferując cash out nakładają wysoką marżę na kursy, co bywa niekorzystne dla gracza wypłacającego wcześniej pieniądze. Ale jeśli zakład miałby zostać rozliczony jako przegrany, to skorzystanie z cash out zawsze wychodzi na korzyść typera.

Wypłata cash out

Bukmacher liczy cash out w oparciu o kursy, stawkę zakładu i sytuację na boisku. Matematycznie wypłata cash out to: iloczyn współczynnika (cash out), kursu i stawki.

Pamiętaj, że wypłata z wcześniejszego zamknięcia zakładu zawsze musi być wyższa niż stawka kuponu. Dlaczego? Zgodnie z ustawą hazardową wygrana u bukmachera musi być wyższa niż wkład w formie stawki. W praktyce oznacza to, że cash out nie służy do redukowania strat lub odzyskiwania stawki/części stawki.

Jeśli cash-out jest niższy od stawki – to bukmacher nie oferuje zamknięcia zakładu. Inaczej mówiąc – zamykając zakład wcześniej zawsze otrzymasz więcej niż wpłaciłeś. A ile dokładnie? To oczywiście zależy od momentu podjęcia decyzji i wyników typowanych meczów.

Czy cash out się opłaca?

Ustalmy jedno: cash out nie jest obowiązkiem gracza. To okazja, jaką daje bukmacher. Nie ma przymusu wcześniejszej wypłaty, a decyzja o zamknięciu kuponu leży tylko po stronie typera. Czy cash out się opłaca? Oczywiście, jak mawia klasyk: to zależy, jak leży.

Zamykając zakład odbierasz pewną wygraną, ale z drugiej strony tracisz szansę na jeszcze lepsze pieniądze w przypadku rozliczenia 100% kuponu. Zyskany komfort kosztuje cię utratą potencjalnie wyższej wygranej. To jest to ryzyko, które niesie ze sobą cash out. Sport bywa nieprzewidywalny i niekiedy kilka minut, ba, nawet sekund zmienia całą boiskową rywalizację.

Zamykając kupon możesz mieć pewność, że postępujesz słusznie (bo twoja drużyna przegrywa), ale na koniec może okazać się, że to był błąd (twój faworyt jednak wygrał), a ty straciłeś kilkaset złotych więcej do wygranej. Każdy kij ma dwie strony i może okazać się tak, że słusznie postąpiłeś, bo gdybyś czekał do końca, to nic byś nie wygrał, a tak cieszysz się, choć niższymi, to pewnymi pieniędzmi.

Bukmacherzy na zakłady cashout

W gronie legalnych bukmacherów aż 10 z nich pozwala rozliczyć kupon przed czasem i wypłacić pewną wygraną. To pokazuje, że polscy operatorzy widzą, co lubią gracze i chętnie im to oferują. A typerzy często korzystają z cashout.

Zobacz, u którego bukmachera zamkniesz zakład:

Cash out w STS

Funkcja cash-out w STS dostępna jest w zakładach przez komputer i mobilnej aplikacji. Narzędzie “zamknij zakład” możliwe jest na kuponach solo, ako, przedmeczowych i live. Aby sprawdzić, czy bukmacher oferuje cash out wejdź w podgląd kuponu na stronie STS.

cashout sts

Do cash-out w STS nie kwalifikują się zakłady z oferty Maxikombi i Bezpieczny zakład. Co ważne, cash out nie może być stosowany przy obrocie bonusów od STS.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o cash out STS, to na stronie bukmachera dostępny jest szeroko rozbudowany FAQ informujący o wszystkich informacjach związanych z zamknięciem kuponu.

Early cash out w zakładach Fortuna

Fortuna oferuje cash out tylko w zakładach akumulowanych pre-match i live. To oznacza, że obstawiając kupon solo, czyli jeden mecz – nie będziesz mógł wcześniej wypłacić wygranej. Jak sprawdzić, czy posiadasz early cash out? W zakładce “moje kupony live” po zalogowaniu się na konto w Fortunie.

cashout fortuna

Wcześniejsza wypłata u bukmachera Fortuna dostępna jest na stronie internetowej, aplikacji iOS i Android oraz w punktach stacjonarnych. Dzięki cash out możesz odbierać pewną wygraną, a dodatkowe środki obowiązują z naszym kodem promocyjnym Fortuna. Pamiętaj jednak, że obracając bonus Fortuny wcześniejsza wypłata nie będzie możliwa.

Betclic cashout

W Betclic obowiązuje cash out na stronie betclic.pl i mobilnej aplikacji. Funkcja ta dostępna jest w zakładach pojedynczych i kombinacyjnych, a to, czy ile bukmachera pozwala wypłacić znajdziesz w zakładce “moje zakłady”.

W zakładach Betclic wydarzenia, gdzie będzie możliwość zamknięcia kuponu, oznaczone są ikoną “cashout”. Betclic poza cashout oferuje także cashback, czyli bonus na start. O różnicach pomiędzy cash out a cashback pisaliśmy na początku artykułu.

Cash-out w LV BET

Swoje kupony możesz kontrolować także w LV BET, który oferuje cash out na zakłady przedmeczowe i “na żywo”. Do oferty zamknięcia kupony kwalifikują się typy pojedyncze i kombinacyjne. Kiedy otrzymasz cash out od LVBET?

Sprawdź:

 • Na kuponach singlowych (pojedynczych) i kombi (wielokrotnych)
 • W zakładach przedmeczowych i live
 • W sytuacji, gdy na kuponie nie ma ani jednego zdarzenia rozliczonego jako przegrane
 • Każde z nierozstrzygniętych zdarzeń wciąż znajduje się w ofercie LVBET

Tak jak inni bukmacherzy, tak i LVBET nie pozwala stosować “zamknięcia kuponu” przy obrocie bonusem.

Cash-out w LVBET znajdziesz na stronie internetowej i aplikacji mobile.

Zamknij zakład w eWinner

eWinner to jeden z najnowszych “buków” w Polsce, który od razu zaoferował swoim klientom opcję cash out. W eWinner cashout obowiązuje w zakładach solo i ako w trybie przedmeczowym i live – na stronie i aplikacji.

Cash-out w PZBUK

W PZBUK cashout dostępny jest w każdej sytuacji tzn. przy kuponie pojedynczym i wielokrotnym obstawionym zarówno w trybie przedmeczowym, jak i live. Zgodnie z regulaminem cashout nie będzie dostępny przy korzystaniu z darmowego zakładu PZBUK.

Cashout PZBUK obowiązuje na stronie i aplikacji mobile.

Real Cashout Totalbet

Narzędzie wcześniejszej wypłaty wygranej obowiązuje także w Totalbet na podobnych zasadach, co u reszty legalnych operatorów. Do Real Cashout kwalifikują się typy solo i ako z oferty przedmeczowej i live. Opcja zamknięcia kupony nie może być wykorzystana w obrocie bonusów Totalbet.

Cashout na telefon w forBET

Bukmacher forBET oferuje cashout, ale tylko w mobilnej aplikacji na urządzenia z systemem iOS i Android. Do oferty zaliczają się kupony pojedyncze i akumulowane obstawione przedmeczowo lub “na żywo”. Jeśli uzyskasz możliwość otrzymania cashout to informacja pojawi się obok twoje kuponu.

Betfan cashout

Cashout dostępny jest u bukmachera, którego twarzą jest Mariusz Pudzianowski, czyli Betfan. W zakładach Betfan wypłacisz wcześniej wygraną, jeśli wytypujesz kupon solo/ako przedmeczowy lub live. Oferta cashout nie jest możliwa w zakładach systemowych.

Kontrola gry w Etoto, czyli cashout

Etoto pozwala filtrować zakłady, w których będzie dostępna funkcja cashout. Wcześniejsza wypłata obowiązuje na kuponach solo i ako przedmeczowych oraz live. Tak jak u pozostałych bukmacherów, tak i w Etoto kwota cash out musi być wyższa niż stawka, a narzędzie to nie jest dostępne w obrocie bonusów.

Cashout Etoto umożliwia zamknięcie kuponu na stronie internetowej i aplikacji mobilnej.

FAQ

Który bukmacher oferuje cashout?

Możliwość wcześniejszej wypłaty przy użyciu cash-out dostępna jest u 10 legalnych bukmacherów: STS, Fortuna, LVBET, Betclic, forBET, PZBUK, Etoto, eWinner, Betfan i Totalbet.

Na jakie zakłady otrzymasz cash out?

Zamknięcie zakładu obowiązuje w kuponach przedmeczowych i na żywo. Cashout możliwy jest w typach pojedynczych i wielokrotnych.

Co zyskujesz zamykając zakład?

Skorzystanie z opcji cash-out pozwala odebrać wygraną bez czekania na zakończenie wszystkich obstawionych zdarzeń.

Czy z opcją Cash Out jest związane jakieś ryzyko?

Gracz, który decyduje się na skorzystanie z Cash Out zakłady sportowe w swoim kuponie, rezygnuje nagrody głównej za pozostałe trafienia oraz z cześci wygranych z dotychczasowych trafionych wydarzeń.

Dlaczego Cash Out cieszy się aż tak dużą popularnością?

W przypadku postawienia wysokiego zakładu zawsze występuje duże ryzyko. Dzięki tej opcji bukmacher Cash Out można odebrać częściową wygraną wcześniej i nie obawiać się o wynik późniejszych wydarzeń. W ten sposób można bardzo łatwo uratować swój kupon.

5 oceny, średnia 5 z 5

Ostatnie artykuły

Zakłady live

Rozwój internetu pozwolił bukmacherom rozszerzyć ofertę zakładów o livebetting. To forma typowania zdarzeń sportowych “na żywo”, czyli w trakcie rozgrywania meczu lub…

Bukmacher bez dowodu, czyli szybka rejestracja konta bukmacherskiego

Polscy bukmacherzy oferują możliwość rejestracji konta bez dowodu osobistego, co skraca cały proces raptem do kilku minut. Szybkie założenie konta umożliwia nowemu…

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Obstawianie zakładów bukmacherskich dla jednych jest formą rozrywki, a dla innych sposobem na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Ci drudzy wkładają w obstawianie dużo…