Bukmacherzy zagraniczni w Polsce? Czy to w ogóle może się wydarzyć? Polskie prawo hazardowe jest tak skonstruowane, że większość zagranicznych bukmacherów online w naszym kraju jest nielegalna. Z drugiej strony zagraniczni bukmacherzy mają furtkę w ustawie, która pozwala im na legalne wejście na polski rynek zakładów bukmacherskich. To proces licencyjny – po pozytywnym przebiegu i decyzji Ministerstwa Finansów zagraniczny operator pojawi się na liście legalnych bukmacherów.

Podział na polskich i zagranicznych bukmacherów rozpoczął się od 2017 roku, gdy rząd PiS znowelizował ustawę hazardową. To dokument, który w tamtym czasie wywrócił do góry nogami polską scenę zakładów bukmacherskich. Najwięksi zagraniczni bukmacherzy na czele z bet365 opuścili Polskę, bo w świetle prawa zostali uznani za nielegalnych. Wówczas do głosy doszły legalne firmy posiadające polską licencję np. STS, Fortuna, LV BET, Totolotek i forBET.

Zagraniczni bukmacherzy – czy są legalni w Polsce?

To zależy. Warto wiedzieć, że w ustawie nie ma zapisu o tym, że zagraniczni bukmacherzy są nielegalni. Jest natomiast informacja, że legalny bukmacher musi otrzymać licencję na zakłady wzajemne od polskiego Ministerstwa Finansów. De facto nic nie stoi na przeszkodzie, by zagraniczny bukmacher wszedł na polski rynek jako legalny podmiot. Jeśli chce to zrobić – musi spełnić wszystkie warunki procesu licencyjnego, co będzie skutkować przyznaniem odpowiedniej koncesji.

Już teraz w Polsce działa kilku zagranicznych bukmacherów, którzy otworzyli swoje oddziały w Rzeczpospolitej i odebrali wymaganą licencję. To oznacza, że można w pełni legalnie korzystać z ich usług.

Zagraniczni bukmacherzy w Polsce

Kod promocyjny
Bonusy bukmacherskiePochodzenie firmyLicencja PL
Odbierz kod
fortuna logo20 PLN bez depozytu
210 PLN bez ryzyka
100% bonus 2000 PLN
Czechy
Odbierz
betclic logo500 PLN zakład bez ryzykaSzwecja
Odbierz
pzbuk logo200 PLN zakład bez ryzykaSzwecja
Odbierz
superbet logo600 PLN bonus od depozytuRumunia
Sprawdź
BetX30 PLN bez depozytu
200 PLN bez ryzyka
100% bonus 5000 PLN
Słowacja
Sprawdź

Nielegalni bukmacherzy zagraniczni

Aby zostać legalnym bukmacherem z zagranicy, jak zrobił to m.in. Betclic i Superbet, to trzeba spełnić oczekiwania Ministerstwa Finansów np. dotyczące polskiej siedziby, strony internetowej i odpowiedniego kapitału. W Europie wciąż jest duże grono bukmacherów online, którzy nie zdecydowali się na polską licencję. W takiej sytuacji to nielegalni bukmacherzy zagraniczni.

Do grona zagranicznych bukmacherów online, u których nie można obstawiać z terenu Rzeczpospolitej należą znani potentaci tacy jak bet365, bet-at-home, Expekt, Betsson, Betsafe, Unibet, Bwin czy William Hill. To światowa śmietanka w bukmacherstwie posiadająca siedziby poza granicami Polski. W kontekście ustawy hazardowej – operatorzy ci nie spełniają żadnego wymogu, który pozwalałby im na legalną działalność w Polsce. Dlatego ich strony znajdują się w ministerialnym spisie domen zakazanych, co skutkuje blokadą dostępu do ich oferty.

Bukmacherzy zagraniczni – bonusy

Jeśli gra u zagranicznych bukmacherów jest zakazana, to na podobnej zasadzie działają ich bonusy. Bet365 zagranicą oferuje bonus 100% do euro, ale w Polsce jest on niedostępny. Tak samo wygląda sytuacja z cashbackiem od Unibet czy darmowym zakład od William Hill. Bonusy bukmacherskie od nielegalnych operatorów nie mogą zostać odebrane i obrócone.

Jeśli szukasz bonusów bukmacherskich to sprawdź darmowe kody promocyjne do legalnych bukmacherów: https://bonusowo.com/kody-promocyjne/.

Być może za jakiś czas, któryś z bukmacherów zagranicznych dołączy do grona legalnych firm, a wtedy ponownie zostanie aktywowany jego kod promocyjny. Na chwilę obecną poniżej zaprezentowane kody od bukmacherów zagranicznych nie działają:

Kody promocyjne zagranicznych bukmacherów

Kod promocyjnyLicencja PLKraj pochodzenia
Bet365 kod bonusowyNIE⛔Wielka Brytania
Bet at home kod bonusowyNIE⛔Niemcy
Expekt kod promocyjnyNIE⛔Szwecja
Bwin kod bonusowyNIE⛔Austria
Betsson kod promocyjnyNIE⛔Szwecja
William Hill kod promocyjnyNIE⛔Wielka Brytania
Unibet kod promocyjnyNIE⛔Szwecja
STSbet kod bonusowyNIE⛔Polska

FAQ

Czy są legalni zagraniczni bukmacherzy w Polsce?

Tak, zagraniczni bukmacherzy w Polsce, którzy posiadają licencję Ministerstwa Finansów to: Fortuna, Betclic, PZBUK, Superbet, BetX.

Którzy zagraniczni bukmacherzy są nielegalni?

Nielegalni bukmacherzy z zagranicy to ci, którzy nie otrzymali polskiej licencji. Przykładowe nielegalne firmy to: Bet365, Bet at home, Expekt, Unibet, Bwin i Betsson.

Którzy bukmacherzy są legalni w Polsce?

W Polsce legalny bukmacher musi odebrać licencję na zakłady wzajemne od polskiego Ministerstwa Finansów. Aktualni spis legalnych bukmacherów: STS, Fortuna, LVBET, Betclic, PZBUK, forBET, eWinner, Betfan, Superbet, Etoto, Totalbet, Totolotek, Noblebet, BetX.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany