Bukmacher bez podatku

Amadej Walczak

Bukmacher bez podatku

Jak mawia klasyk: w życiu dwie rzeczy są pewne – śmierć i podatki. Fiskus nie omija także zakładów bukmacherskich, w których gracze chcąc czy nie chcąc łożą podatkowe daniny. Czy istnieje możliwość typowania bez podatku w Polsce? Sprawdziliśmy wszystkie oferty bukmacherów.

Dlaczego płacisz podatki w zakładach online? Wbrew pozorom to nie leży w “widzi mi się” bukmachera, u którego typujesz kupony. Model opodatkowania zakładów bukmacherskich w Polsce zapisany jest w ustawie hazardowej z 2017 roku. System prawny wymusza na legalnych bukmacherach stosowanie ustalonych stawek podatkowych – 12% od stawki każdego zakładu i dodatkowe 10% od wygranych powyżej 2280 PLN. Słowem, państwo kładzie rękę na twoich typach w momencie zawierania kuponu i przy wyższych wygranych.

Bukmacherzy bez podatku

Rejestrując konto u licencjonowanego bukmachera jesteś zobligowany do przestrzegania ustalonych reguł gry. Podatki nie podlegają negocjacjom, a bukmacher automatycznie pobiera 12% od stawki twojego kuponu. Stawiasz zakład za 100 złotych? W istocie grasz za 88 zł, ponieważ 12 zł idzie na koszt polskiego fiskusa. W efekcie twoja wygrana jest niższa niż mogłaby być, gdyby nie ten nieszczęsny podatek…

Czy są możliwości obejścia podatków w zakładach? Jedni powiedzą – tak. Po prostu korzystaj z firm zagranicznych działających w szarej strefie. To jednak nielegalna forma typowania w Polsce i z góry odradzamy takie rozwiązania. Tym bardziej, że legalni bukmacherzy wiedzą, że gracze nie lubią podatków i oferuje specjalne promocje, które pozwalają ów podatek likwidować.

Pierwszym licencjonowanym bukmacherem, który wpadł na pomysł, by koszty związane z podatkiem pokrywać z własnej kieszeni był forBET. Później inni dostrzegli “boom” na obstawianie bez podatku i poszli za ciosem. Mamy w Polsce kilku legalnych operatorów, którzy w ramach oferty specjalnej oferują obstawianie bez 12% podatku. Tego typu promocje dotyczą ściśle określonych kuponów i terminów, dlatego ważne, żeby stosować się do wytycznych bukmachera.

Gdzie wygrasz więcej obstawiając bez podatku?

Happy Hours – Fortuna bez podatku

fortuna happy hours

Fortuna wie co czyni graczy szczęśliwych. To wyższe wygrane! Dlatego w ramach promocji “Happy Hours” (szczęśliwa godzina) pozwala w określonych ramach czasowych wytypować nieopodatkowany kupon.

Jak działa gra bez podatku w zakładach Fortuna? Bukmacher na weekendzie, w dniach meczów Ligi Mistrzów lub reprezentacji Polski ustala godzinę, w której można zagrać kupon bez podatku. Oczywiście dodatkowo Fortuna określa, jaki to ma być zakład, czyli z ilu typów złożony, z jakim kursem i minimalną stawką.

Zazwyczaj oferta bez podatku dotyczy kuponów ako, gdzie znajdą się przynajmniej 3 selekcje, każda z kursem min. 1.30. Minimalna stawka? To z reguły 20 PLN. Kupony postawione w czasie “Happy Hours” uzyskują bonus kursowy +14%, co de facto eliminuje ustawowy podatek od stawki!

Jak wspomnieliśmy wyżej “Happy Hours” nie ma stałych terminów, dlatego na bieżąco zalecamy śledzić ofertę Fortuny w poszukiwaniu możliwości stawiania bez podatku. Polecamy także kod promocyjny na zakłady Fortuny, gdzie odbierze darmowe 20 PLN i zakład bez ryzyka 115 PLN.

Gra bez podatku w Totalbet

Kolejnym z legalnych bukmacherów pozwalających postawić nieopodatkowany kupon to Totalbet. Oferta w Totalbet obowiązuje cały czas i to na wszystkie dyscypliny sportowe (z wyłączeniem sportów wirtualnych)! Jak zwiększyć swoje wygrane w Totalbet?

totalbet bez podatku

Totalbet powiększy wygrane o 14%, jeśli postawisz kupon ako złożony z przynajmniej 3 selekcji (każde z kursem minimalnym 1.30). Specjalna ofert obejmuje zakłady przedmeczowe i live po dowolnej stawce. Dodatkowo promocja łączy się z total bonusem.

Milenium bez podatku

Milenium to jeden z tych bukmacherów, który bardzo aktywnie działa w celu niwelowania podatku w zakładach. Robi to za pośrednictwem promocji “Happy Hour”, która obowiązuje w zakładach online i punktach stacjonarnych. Bywa, że oferta dostępna jest kilka razy w ciągu tygodnia w zakładach przedmeczowych, “na żywo” i sportach wirtualnych.

Bukmacher Milenium oferuje +14 więcej do wygranych godzinę przed pierwszym meczem ligi, której dotyczy gra bez podatku np. Ekstraklasa i spotkanie Wisła Kraków – Legia Warszawa. Co więcej, w Milenium “Happy Hour” uruchamiany jest także w zakładach live i wyjątkowo w sportach wirtualnych. Kiedy i co można grać bez podatku w Milenium sprawisz na stronie tego “buka”.

W zakładach bez podatku w Milenium najczęściej trzeba umieścić na kuponie 5 typów z pojedynczymi kursami minimalnym 1.20.

Liga Mistrzów i Liga Europy bez podatku w forBET

forbet bez podatkowforBET jako pionier gry bez podatku nie mógł pozwolić sobie na zakończenie tej wyjątkowej oferty. Dalsza gra w zakładach forBET bez podatku możliwa jest w typach na mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. W dniach meczów LM i LE w godzinach 18:00 – 21:00 można stawiać zakłady, od których nie zostanie potrącony 12% podatek.

Jak zagrać europejskie puchary bez podatku? W dniach meczowych, czyli od wtorku do czwartku w godzinach 18-21 wytypuj kupon w forBET składający się z przynajmniej 3 selekcji przedmeczowych na Champions League lub Europa League uwzględniając specjalne zdarzenie “puchary bez podatku”.

Pamiętaj, że kurs minimalny poszczególnych zdarzeń nie może być niższy niż 1.30. Oczywiście jeden z zakładów specjalnych na “puchary bez podatku” będzie po kursie 1.14.

Gra bez podatku w aplikacji LVBET

Zakłady na tenisaLVBET powiększa wygrane w aplikacji mobilnej na zakłady tenisa ziemnego. Stawiając zakłady na tenisa we wskazanych turniejach np. Roland Garros przez aplikację iOS lub Android LVbet można zyskać 14% więcej do wygranych kuponów.

Zakłady na tenisa bez podatku typować można tylko za pośrednictwem aplikacji. Do promocji kwalifikują się mecze z turniejów objętych ofertą. Jak sprawdzić, czy obstawisz turniej bez podatku? Wejdź na stronę LV bet, a następnie w zakładce “promocje” sprawdź Tenisowy LVBET Tour, gdzie znajdziesz aktualną listę tenisowych turniejów bez podatku.

Zobacz kod promocji LVBET, gdzie dodatkowo zyskasz darmowe 20 PLN na granie bez podatku.

Betfan bez podatku od gier

Betfan bierze podatek na swoją klatę i płaci go za gracza, jeśli ten postawi wygrany kupon zgodnie z warunkami promocji. Co należy zrobić, by wygrywać więcej w Betfan? Wytypować kupon ako składający się z minimum 3 typów, gdzie każdy z zakładów będzie po minimalnym kursie 1.35. W takiej sytuacji Betfan zamieni współczynniki na 1.0, a twoja wygrana wzrośnie o 14%.

Betfan bez podatku

Oferta typowania bez podatku w Betfan jest nieograniczona czasowo i ilościowo. Co to oznacza? To że możesz postawić dowolną ilość nieopodatkowanych kuponów.

Warunki zakładów bez podatku u bukmacherów

Bukmacher Warunki kuponu bez podatku Sporty bez podatku Kanały
fortuna logo Happy Hours
Dokładnie wyznaczone godziny promocji
Kupony ako
3 typy na kuponie
Minimalny kurs 1.30
Minimalna stawka 20 PLN
Wszystkie dyscypliny Strona internetowa
Mobilna aplikacja
milenium bet logo Happy Hours
Kupony w określonych godzinach
5 selekcji na kuponie
Minimalny kurs 1.20
Piłka nożna
Sporty wirtualne
Strona internetowa
Mobilna aplikacja
Punkty stacjonarne
totalbet logo Zakłady ako
Minimum 3 selekcje na kuponie
Minimalny kurs 1.30
Wszystkie sporty Strona internetowa
Mobilna aplikacja
forbet logo Oferta w dniach meczów Ligi Mistrzów i Ligi Europy
Godziny 18:00 - 21:00
Kupon ako
Minimum 3 selekcje
Przynajmniej jeden zakład specjalny "forBET bez podatku"
Minimalny kurs typów 1.30
Piłka nożna
Liga Mistrzów
Liga Europy
Strona internetowa
Mobilna aplikacja
lvbet logo Zakłady tylko w mobilnej aplikacji
Typy na turnieje tenisa ziemnego
Tenis ziemny Mobilna aplikacja
betfan logo Kupon ako
Minimum 3 selekcje
Minimalny kurs 1.35
Wszystkie sporty Strona internetowa
Mobilna aplikacja

Granie bez podatku u licencjonowanych bukmacherów jest w pełni legalne. Dlaczego? Bo państwo otrzymuje podatek od stawki, który w tego typu ofertach przejmuje bukmacher. Inaczej mówiąc – firma bukmachera bierze na siebie koszt 12% podatku od stawek zakładów zawartych w ramach specjalnych promocji Happy Hours, czy innych bonusów.

Gdzie najlepiej grać bez podatku?

To zależy! Jak widać powyżej każdy z bukmacherów pozwalający typować bez podatku nakłada dodatkowe warunki, jakie trzeba spełnić. Dotyczą one ilości zdarzeń na kuponie, konkretnych zdarzeń (mecze Ligi Mistrzów) lub godziny, w której można obstawić.

Konto bukmacherskie można mieć w wielu polskich firmach, co pozwala monitorować oferty “buków” i korzystać z funkcji nieopodatkowanych zakładów w celu optymalizacji zysków. Zawierając zakład bez podatku warto mieć z tytułu głowy regulamin promocji, by przez swoje niedopatrzenie nie pozbawić się wyższej wygranej.

Jakich bukmacherów wybierać?

Na polskim rynku możliwości typowania bez podatku są ograniczone i dotyczą tylko specjalnych ofert. Co jeśli chcesz grać zakłady pojedyncze i korzystać z transmisji live? Gra bez podatku nie może być jedynym kryterium wyboru najlepszego bukmachera online.

Dla przykładu STS nie oferuje zakładów bez podatku, a mimo to jest najczęściej wybieranym bukmacherem w Polsce. Dlaczego? Bo posiada wysoki bonus powitalny, szeroką ofertę, rozbudowane transmisje live i dodatkowe funkcje jak cash-out. Podobnie sytuacja wygląda z Betclic, który również jest często wybierany wśród typerów, pomimo braku możliwości gry bez podatku.

Wybierając bukmachera warto zwrócić uwagę na dodatkowe możliwości, czyli kod promocyjny, mobilną aplikację i wysokość kursów. Okresowe okazje typowania nieopodatkowanych zakładów nie powinny być głównym czynnikiem przy wyborze “buka”.

Dlaczego gra bez podatku się opłaca?

Bo rosną nasze zyski! Podatek od stawki zakładu jest niekorzystny przede wszystkim z punktu widzenia gracza. To zmniejsza wygraną, bo zamiast mnożyć kurs ogólny kuponu x 100% nasza stawka, to mnożnik wynosi 88% postawionej stawki. Przy wysokich zakładach sięgających kilkuset lub kilkunastu tysięcy złotych podatek znacząco zmniejsza wygrane.

Przykład ile tracimy na podatku od stawki? Klient Fortuny typujący awans Liverpoolu w meczu z Barceloną (kurs 14.00) za 48 tysięcy PLN w 2019 roku najpierw zapłacił ponad 5 tysięcy podatku od stawki (co obniżyło potencjalną wygraną), a następnie po wygraniu kuponu doszedł ekstra podatek (10% od wygranej) 60 tysięcy PLN. W efekcie odebrał wygraną o wartości 540 tysięcy, a przy braku podatku od stawki wyniosłaby ona o 70 tysięcy więcej!

Jak płacić podatki od zakładów?

Dobra wiadomość jest taka, że podatek od zakładów rozlicza bukmacher, a nie gracz. Co to oznacza? To że jeśli odniesiesz wygraną powyżej 2280 PLN, to wpadniesz w dodatkowy próg podatkowy wynoszący 10% od wygranych. Stety lub niestety ten dodatkowy podatek rozliczy bukmacher i wypłaci tobie mniejszą wygraną. Co to oznacza? To że nie musisz składać dodatkowej deklaracji do Urzędu Skarbowego o swojej wygranej. Zrobi to za ciebie legalny bukmacher.

Tak samo wygląda sytuacja z podatkiem od stawki. Cała obsługa tej opłaty leży w gestii firm bukmacherskich. Gracz nie musi mieć z tyłu głowy, że z każdej postawionej czy zarobionej złotówki musi rozliczać się z fiskusem. Przynajmniej tyle dobrego!

FAQ

Gdzie zagrasz legalnie bez podatku?
Bukmacherzy w Polsce oferują specjalne okazje na grę bez podatku. Doładowanie 14% do kuponu uzyskasz podczas Happy Hours w Fortunie, forBET i Milenium. Dodatkowe opcje gry bez podatku możliwe są w LV BET, Betfan i Totalbet.
Jakie podatki płacisz u bukmachera?
W legalnych zakładach bukmacherskich są dwie stawki podatkowe: 12% od stawki kuponu i 10% od wygranych powyżej 2280 złotych. W obu przypadkach bukmachera pobiera kwoty podatku automatycznie i rozlicza je z fiskusem.
Czy granie bez podatku jest dozwolone?
Legalne typowanie bez podatku możliwe jest tylko u bukmacherów z Licencją Ministerstwa Finansów podczas specjalnych promocji.
Oceń tę recenzję
0 oceny, średnia 0 z 5

OSTATNIE ARTYKUŁY

blog-370x220w

.....

co-to-jest-handicap-370x220w

.....

co-to-jest-krecz-w-tenisie-370x220w

.....